Bajer (Soukromníci): Vládní milodary nic neřeší, chceme pracovat

26.10.2020 9:09

Komentář na facebookovém profilu k situaci živnostníků a majitelů malých firem

Bajer (Soukromníci): Vládní milodary nic neřeší, chceme pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer

V reakci na vládní protiepidemická opatření a situaci živnostníků a majitelů malých firem žádáme vládu o změnu nastavení programu ANTIVIRUS a přehodnocení přístupu k zákazu provozu služeb.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15044 lidí

Velmi složitou dostupnost programů ANTIVIRUS či COVID jsme se členy vlády opakovaně řešili. Je nepochopitelné, proč se stát zcela automaticky a bez zatěžování ochromeného zaměstnavatele nepostará o zaměstnance vypnutých podniků. Všichni bychom si tak ušetřili nervy, papíry, pokuty za marginální pochybení a hroucení majitelů firem, kteří již vyplacené prostředky musí vracet, aniž by někoho okradli.

Zdaleka nejhorší je však situace samotných živnostníků a majitelů malých firem. Jarní vypnutí ekonomiky všechny zaskočilo, ale existovaly úspory, banky nabídly odklady úvěrů či hypoték, vláda odpustila platby za pojistné a s pětistovkou denně se dalo přežít. Druhé kompletní vypnutí ekonomiky premiér do poslední chvíle odmítal a když se tak nakonec stalo, banky již odklady nenabízí, vláda se k odpouštění plateb za pojistné nemá, úspory zmizely a zůstala jen ta pětistovka denně.

Vyzýváme tedy vládu, aby iniciovala změny v programu ANTIVIRUS a náhrady mezd zaměstnancům uzavřených firem administrovala a vyplácela přímo státní správa. Dále žádáme, aby v úzké součinnosti s odborníky vláda navrhla scénář, podle kterého by malé a střední provozovny mohly opět otevřít. Náš bleskový průzkum ukázal, že živnostníci i majitelé malých firem jsou připraveni respektovat i velmi přísná hygienická opatření, protože nečinnost je finančně i psychicky likviduje.

Chceme pracovat, ne jen bezmocně čekat na ekonomickou smrt!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): My nepotřebujeme před veřejností nic skrývat

14:59 Mračková Vildumetzová (ANO): My nepotřebujeme před veřejností nic skrývat

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek nemile překvapil opozici, ta žádá mimořádné jednání zastup…