Balcarová (Piráti): Během hlasování se jasně projevila klika poslanců ANO

16.03.2018 8:35 | Zprávy
autor: PV

Výbor pro životní prostředí odmítl pozměňovací návrhy Pirátů na zlepšení kvality ovzduší

Balcarová (Piráti): Během hlasování se jasně projevila klika poslanců ANO
Foto: pirati.cz
Popisek: Dana Balcarová (Piráti)

Návrhy pirátské poslankyně Dany Balcarové, předsedkyně Výboru pro životní prostředí, na zkvalitnění ovzduší v regionech, které nejvíce doplácejí na průmyslové znečištění, výbor shodil ze stolu. Piráti požadují zrušení výjimek pro uhelné elektrárny a zavedení pravomoci obcí rozhodovat o využití uhelných kotlů u místních domácností. Pirátské pozměňovací návrhy rozpoutaly dlouhou a bouřlivou diskusi, výbor je ale nakonec hlasy ANO, ODS a STAN neschválil. „Evidentně jsme zde měli možnost sledovat vliv průmyslového lobby,“ hodnotí Dana Balcarová. Poslanci KSČM a TOP09 se zdrželi hlasování.

Namísto pirátského návrhu na udělení pravomoci obcím zakázat na svém území spalování hnědého uhlí výbor podpořili návrh poslankyně Evy Fialové (ANO), který by umožnil starostům zakázat spalování pevných paliv v kotlech 1. a 2. emisní třídy. „Tento návrh považuji za velmi slabý. Kotle 1. a 2. emisní třídy jsou ty nejšpinavější, už dnes se nemohou dodávat na trh a do roku 2022 bude jejich používání úplně zakázáno. Návrh sám o sobě tedy nic neřeší. Úplně vynechává kotle 3. a 4. emisní třídy, které jsou z hlediska kvality ovzduší rovněž velmi problematické,“ uvádí Balcarová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.