Balcarová (Piráti): Trubka návrat vody do krajiny nevyřeší

04.11.2020 7:33

Vláda ČR na své pondělní jednání zařadila projednání posílení vodních zdrojů v povodí Horní Moravy vodou z povodí Odry. Jedná se o plán vybudování přivaděče vody pro průmysl, zemědělství a pitnou vodu ze Slezské Harty na Olomoucko, Přerovsko a Hanou.

Balcarová (Piráti): Trubka návrat vody do krajiny nevyřeší
Foto: pirati.cz
Popisek: Dana Balcarová (Piráti)

Podle odhadů má jít o 48 kilometrů dlouhou stavbu. Pokud budeme sucho řešit tímto způsobem, tak bude česká krajina stále více vysychat. Pirátský plán Vodu řešíme teď přistupuje k nedostatku vody komplexně a podporuje opatření, která v krajině vodu zadrží.

Anketa

Obáváte se, že islámský terorismus udeří i v České republice?

96%
hlasovalo: 21819 lidí

Vodu je potřeba zadržovat v krajině především plošně, přímo v lese, na polích a všech ostatních místech. A ano, když je to nadále potřeba, tak pak stavět potrubí k velkým odběratelům a městům. V neposlední řadě je důležité si uvědomit, že opatření sloužící k opravdové zádrži vody v krajině, když jsou správně provedená, slouží zároveň ke zmírnění důsledků bleskových povodní – a s tím nám navrhované trubky opravdu nepomohou.

Myšlenka realizace cca 50 km přivaděče vody ze Slezské Harty je sice méně problematická než nápad budovat novou přehradu pod Jeseníky nebo donekonečna prohlubovat vrty pro odběry podzemních vod. Ale je to zase jenom trubka, ze které se má voda dostat do kohoutů továren, postřikovačů na jednotlivá pole a možná do kohoutků domácností. V žádném případě nevrátí vodu do krajiny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Do druhého kola senátních voleb postoupilo šest lidoveckých kandidátů

6:37 KDU-ČSL: Do druhého kola senátních voleb postoupilo šest lidoveckých kandidátů

Za lidovce se ucházelo o senátorské křeslo celkem 11 kandidátů, do druhého kola postoupili: Miluše H…