Baloun (ODS): Pejsci se svými páníčky se už dočkali

10.06.2021 21:24

První psí louka na území Městského obvodu Plzeň 3 určená pro potřeby psů i jejich pánů je uvedena do provozu. Nově vybudovaný prostor je již od podzimu minulého roku nepřehlédnutelnou součástí okrajové části Borského parku.

Baloun (ODS): Pejsci se svými páníčky se už dočkali
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Na nejvíce zatížených plochách louky je vůbec poprvé použit jako pilotní projekt trávník se speciálně navrženým štěrkovým podložím, který má vyšší odolnost a měl by tak omezit vznik nevzhledných vyběhaných ploch od našich čtyřnohých parťáků.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

9%
87%
hlasovalo: 10625 lidí

Pro dosažení maximální pevnosti a funkčnosti bylo nutné počkat na dostatečné prokořenění travního porostu. To bylo bohužel důvodem, proč se louka otevírá až nyní.“ informuje Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Louka se nachází v okrajové části Borského parku poblíž Heyrovského ulice a byla vybudována tak, aby se citlivě začlenila do stávající zeleně. Po konzultacích, jak s uživateli již existujících louček v jiných městech, tak s odborníky v oblasti kynologie, vzniklo místo, které nabízí řadu herních a agility prvků vyrobených z akátového dřeva, které pejskům nabídnou vyžití a realizaci.

„Louce jsme se snažili zachovat její přírodní charakter, který doplňuje původní remízek,“ říká Petr Baloun. „Kromě pejsků, kteří zde mají svá místa s herními prvky a také pro značkování, jsme rovněž mysleli i na jejich pány, pro které zde máme připravené zázemí se stolem a lavičkami, aby si mohli případně odpočinout, popovídat a vyměnit si zkušenosti,“ dodává.

Při samotné realizaci byly maximálně akceptovány stávající dřeviny, jejichž koruny byly vyzdviženy do podchodové výšky a kmeny jsou chráněny oplocením zabraňujícím poškození od psí moči.

„Rozhodně jsem rád, že se nám podařilo vybudovat takové místo, které je dnes už běžnou součástí každého moderního města. Oceňuji na něm komfort a hlavně bezpečnost pro jeho uživatele. Věřím, že se nám podaří vybudovat další psí louku na jiném místě našeho obvodu,“ říká David Procházka, starosta MO Plzeň 3.

Právě oplocení z 3D plotových panelů a zabezpečený vstup zdvojenou jednokřídlou brankou zamezuje nežádoucímu útěku psů. Také moderní osvětlení prostoru s regulovatelnou intenzitou poskytuje majitelům psů přehled o svých čtyřnohých miláčcích.

„Psi jsou trvalou součástí našeho života a také oni si zaslouží mít svoje místa pro hraní a setkávání se se svými kamarády. A že jich není zrovna málo svědčí záznam z naší evidence, kde je jich zapsáno více než tři tisíce. Proto chceme ještě letos zúročit zkušenosti z provozu této psí louky při budování další v Zadních Skvrňanech,“ uzavírá Petr Baloun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luzar (KSČM): EU kritizuje jen tam, kde se jí to hodí

22:57 Luzar (KSČM): EU kritizuje jen tam, kde se jí to hodí

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Evropského parlamentu o střetu zájmů premiéra Babiše