Baránek (Soukromníci): Co nás čeká, co nás nemine a proč

27.08.2020 19:56

Je velká škoda, že se vláda České republiky od začátku koronakrize soustředila na marketingové finty a podvody stabulkami víc než na skutečnou pomoc.

Baránek (Soukromníci): Co nás čeká, co nás nemine a proč
Foto: archiv
Popisek: Rudolf Baránek
reklama

Až skončí těch pár fungujících, ale pro řešení obrovských problémů naprosto nedostatečných „záchranářských programů“, může nastat, a já už to delší dobu tvrdím, že nastane, hluboká a nebezpečná krize. A to už koncem letošního roku.

Co ale jiného můžeme očekávat od tlupy lhářů a mystifikátorů, kteří jsou navíc odborně podprůměrní. Jeden vedle druhého. Byli vybíráni v době, kdy v celé Evropě, tedy i u nás, bylo hospodářství na vzestupu, a tak základním kritériem při výběru ministrů byla míra patolízalství a bezmeznosti oddanosti Andreji Babišovi. Schillerová, Dostálová a Vojtěch jsou nejkřiklavější případy. Neodbornost a nedostatek státnických předpokladů lze jakžtakž zamaskovat v období „blahobytu“, ale v momentě náhlé a hluboké krize se rychle ukáže, že král je nahý, a je jedno, co vykřikují věrní dvořané.

Tedy proč hluboká a nebezpečná krize?

 • Hrozí druhá vlna likvidace firem. Už teď počet podnikatelů, kteří mají nějaké zaměstnance, poprvé od roku 1993 klesl pod 150 tisíc.
 • Velmi rychle zanikají také tisíce OSVČ a drobných firem. Zatím potichu. Buď krachují anebo, v tom lepším případě, ukončují podnikání.
  Nikoho zmocných dnes nezajímá, že je zlikvidoval stát zamezením podnikání, a nikoho nezajímá, že mnohým tak z podnikání zůstanou na krku dluhy. A Schillerová se tváří, že vše vyřešila svou pětadvacítkou a svou plechovou hubou. Společně s Babišem má největší podíl a zodpovědnost za neštěstí tisíců rodin už teď.
 • Jsme v přímém přenosu svědky každodenních zmatků, lží a změn rozhodnutí. To má za následek šíření strachu mezi obyvatelstvem a další znejistění pro těžce zkoušené firmy.
 • Ať už je pravda o Covidu 19 jakákoliv, jisté je to, že široká veřejnost má z tohoto „čínského moru“ velký strach a politická špička také. Už tak složitou situaci umocňuje ještě ten fakt, že Babišovi PR kouzelníci naprosto chladnokrevně situaci využívají k výrobě jediného zachránce národa.
  Udělat z hloupého a namyšleného Vojtěcha úplného vola za tři dny nebyl problém. Ve vhodný moment ho odstřelí a ministrem udělá např. Prymulu. Méně přemýšliví, tedy jeho voliči, mu ještě zatleskají. Výše uvedené se může stát ještě do krajských voleb. V nich jde také o hodně.
 • Tikající časovanou ekonomickou bombou je „český kurzarbeit“. Ministryně Maláčová se chlubí, že tímto zachránila cca 780 000 pracovních míst. To znamená, že tento neuvěřitelný počet lidí je doma a bere plný plat. Vládní představitelé, kteří tento proces spustili a prodloužili ho v tyto dny do konce října, už ale neříkají, že nejméně polovina z těchto dotovaných míst už neexistuje!!! Navíc se chlubí i tím, že je u nás stále nejmenší nezaměstnanost v Evropě. Toto chlubení stojí stát měsíčně 18 miliard Kč. Po skončení tohoto neudržitelného experimentu stoupne nezaměstnanost na 10 % i více a k ekonomické se tak přidá i krize politická. Vánoce 2020 budou skutečně „veselé“.
 • Všem nám bylo jasné, že parlamentem schválený astronomický deficit 500 miliard Kč státního rozpočtu je připravený i na lákání voličů. Mně vadí ale to, jak pravice, do které patří i Strana soukromníků České republiky, Babišovi naivně sežrala lógr ohledně uvažovaného předvánočního příspěvku 4 –6 tisíc Kč důchodcům. Celkem cca 15 miliard Kč.
  a) Pokud chceme Babiše někdy odstavit od koryta, nesmíme mu takto hloupě přihrát velkou část z 2 500 000 starobních důchodců. Jejich vzpomínky na Kalouskovo přidání 40 Kč důchodcům je stále velmi živé a politicky zneužitelné.
  b) Je velmi necitlivé hrát si na zodpovědné pravicové ekonomické vizionáře zrovna u skupiny obyvatel, znichž nejméně 1 000 000 žije pod státem uznanou hranicí bídy. Sytý hladovému nevěří, je staré dobré přísloví.
  c) Jednorázových15 miliard korun je zanedbatelná částka proti tomu, co se v republice rozkrade. Jsme toho svědky dnes a denně. Být pravicový neznamená být bezcitný.A to v době, kdy se všechno rychle zdražuje. Tato velká skupina spoluobčanů je proti tomu ve většině naprosto bezbranná.

Na závěr si dovolím připomenout to, co jsem napsal asi před měsícem.

Andrej Babiš mj. z důvodů své vlastní bezpečnosti musí vyhrát parlamentní volby 2021, a navíc získat za každou cenu spojence k sestavení vlády, ve které bude opět premiérem. Pokud se mu to nepodaří a bude v opozici,v krátké době z něj bude poměrně odpuzující politická mrtvola. Všichni se na něj vrhnou a budou mu vracet jeho způsob vládnutí a chování. Jisté je i to, že dnes ustrašení policisté a prokurátoři naráz získají sebevědomí a otevřou své šuplíky. I úvěrující bankéři jeho impéria začnou být velmi netrpěliví.

Toto všechno Andrej Babiš ví. Proto je nutné si uvědomit, jaký soupeř proti nám stojí. Zkušený, velmi odolný, s dobrou průpravou z minulosti. Dnes a denně nám také dokazuje na svém parlamentním klubu a u členů své vlády, že je také skvělý loutkovodič. I dámy a pánové se skvělým vzděláním a profesní minulostí jsou schopni ze sebe dělat v parlamentu a ve vládě voly na jeho písknutí. Toto všechno nás čeká. Pokud vyhraje, nečeká naši republiku nic dobrého.

Proto přestaňme dělat chyby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátorka Vaňková: Pavilon G2 pro provoz očkovacího centra bude k dispozici, dokud bude třeba

10:46 Primátorka Vaňková: Pavilon G2 pro provoz očkovacího centra bude k dispozici, dokud bude třeba

V očkovacím centru na brněnském výstavišti aplikují 100 000. vakcínu