Bárta: Langere, Pecinovi nemáš co vyčítat. Za tebe se topilo vnitro v penězích

16.07.2013 11:36

Včerejší rýpnutí Ivana Langera do nového ministra vnitra Martina Peciny mě trochu nadzvedlo. Langer si asi neuvědomuje, že se trochu jinak vedl rezort v roce 2006 a jinak po pádu Lehman Brothers, resp, začátku ekonomické krize.

Bárta: Langere, Pecinovi nemáš co vyčítat. Za tebe se topilo vnitro v penězích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

„Je dobre, ze opět "nestranický" vladni odborník na ministerstvo vnitra M. Pecina (v minule urednicke vlade Jana Fishera zacinal jako nestranik a skoncil jako lidr poslanecké kandidatky CSSD v Praze) chce zvýšit pocty policistu. Témeř na den přesně před čtyřmi roky to byl on, kdo zastavil tehdy probíhající naborovou kampaň policie... Přemýšlím nad tím, kolik policistu se ctyrletou pracovni zkušenosti jsme od té doby mohli mít..." uvedl Langer na svém facebookovém profilu

Aniž bych se chtěl Martina Peciny zastávat, tak asi uznáte, pane bezpečnostní poradce Langere, že se trochu jinak šéfovalo vnitru v letech 2006 a 2008, kdy ČR měla růst HDP 6% ročně a ekonomika fungovala jak švýcarské hodinky. To se mohly nakupovat Oktávky ve velkém a prát prádlo u Paclíka, prodávat lázně pod cenou a opravovat ministerské kanceláře za 17 milionů.  Poté však někdo v USA přetáhl strunu a muselo se začít šetřit a připravit agendu podle nového scénáře propadu ekonomiky. Když už jsme ale u nestraníků, ten váš za ODS Kubice se také pěkně vyznamenal. Lessymu žádné peníze u Kalouska nedomluvil, a místo toho na něj organizoval nepřetržitou štvanici. Teprve, když si instaloval Červíčka, Kalousek najednou jako zázrakem povolil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vitbarta.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: Podporujeme nemocenskou ve výši 90 procent

14:33 TOP 09: Podporujeme nemocenskou ve výši 90 procent

Náhrada příjmů zaměstnanců v karanténě či izolaci musí být férová * Podporujeme povinné testování v …