Bartas (Svobodní): Vstup do selhávajícího projektu eurozóny nemá v ČR podporu

24.04.2015 5:29

Miloš Zeman chce svou iniciativu za přijetí eura v České republice prosazovat jmenováním eurooptimistických členů bankovní rady ČNB.

Bartas (Svobodní): Vstup do selhávajícího projektu eurozóny nemá v ČR podporu
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Nejnověji se také rozhodl, že bude občany přesvědčovat o tom, že euro je dobré. K tomu chce zapojit i Babiše. Vstřícný, nekritický přístup k nutnosti a samospasitelnosti evropské integrace je hazardem s úsporami českých občanů.

Přijetí eura znamená, po institucionálních změnách schválených v dluhové krizi eurozóny, okamžité přijetí garancí za dluhy dalších členů této měnové unie. Spolku, který v současném složení bojuje o přežití a jehož nákladný boj stál již stovky miliard eur. Prezident Zeman jde svou arogantní a aktivistickou politikou proti zájmům a názorům svých voličů. Podobně jedná ČSSD, která také přijetí eura dlouhodobě podporuje.

Drtivá většina občanů rizika přijetí eura cítí, a tak je jeho podpora u nás na bodě mrazu. Poslední průzkum společnosti Ipsos ukázal, že 85 % občanů si přijetí eura nepřeje. Podobný údaj (87 %) byl zjištěn i při průzkumu v roce 2013. Důvěru v korunu tak nepodlomili ani intervence ČNB, která záměrně kurz koruny vůči euru oslabuje.

Eurooptimisté už od první záchrany Řecka v roce 2010 tvrdí, že jejich poslední krok krizi vyřešil. Pak následovaly další a další záchrany Řecka i dalších států. Vývoj dává za pravdu euroskeptikům. Euro je politický projekt a potvrdilo se, že ekonomicky není bez obrovských nákladů životaschopný.

Občané by neměli volit politiky, kteří se stále znemožňují neochvějnou podporou selhávajícího projektu eurozóny.  V opačném případě reálně hrozí, že euro u nás bude zavedeno i proti jejich vůli.

David Bartas,
člen ReV Svobodných a asistent Petra Macha

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.