Bartoň (Piráti): Vláda by měla dodržet slib a navýšit platy učitelů na 150 % průměrného platu z roku 2017

08.04.2019 16:36

Pirátům jde především o to, aby byla vláda skutečně schopná naplnit svůj slib, tedy navýšit platy učitelů na 150 procent jejich průměrného platu z roku 2017, což by mělo činit přibližně 46 tisíc korun.

Bartoň (Piráti): Vláda by měla dodržet slib a navýšit platy učitelů na 150 % průměrného platu z roku 2017
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Zatím nepadla žádná konkrétní informace o tom, jak to bude s dalším navýšením platů v roce 2020. Podle ekonomů ale lze očekávat zpomalení ekonomiky. Ministerstvo financí ČR plánuje škrty v rozpočtech jednotlivých resortů. Již v minulém roce muselo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokrýt nezajištěné výdaje v oblasti speciálního školství a na platy učitelů v rozpočtu na rok 2018 nezbylo. Právě z těchto důvodů Piráti přišli na půdě Poslanecké sněmovny s návrhem usnesení, aby k navýšení skutečně došlo již v roce 2020, a to na 130 procent průměrné mzdy. Přes původní souhlasné stanovisko ale vládní poslanci tento návrh nakonec shodili ze stolu, přestože je v souladu s programovým prohlášením vlády. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

4:31 Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

Socialismus, třídní boj, centrální plánování. Tato a další slova rádi používají různí „experti“, kdy…