Bartoš (Piráti): Jak ušetřit až 200 miliard bez škrtání

24.12.2022 17:02 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k měnové politice

Bartoš (Piráti): Jak ušetřit až 200 miliard bez škrtání
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ivan Bartoš

Našli jsme jeden způsob, jak naší zemi ušetřit až 200 miliard korun bez škrtání, bez zatížení lidí, i bez osekání služeb státu. Jmenuje se to Evropský mechanismus směnných kurzů (známý rovněž pod zkratkou ERM II). Co to je?

Velmi zjednodušeně to znamená, že nastavíme kurzové rozmezí české koruny vůči euru. Díky tomu nejenže ušetříme na úrocích státního dluhu, ale získáme i stabilitu pro firmy a domácnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Vyjádříte se ke kauze s leteckou technikou?

Dávám za pravdu poslanci Maškovi, který tvrdí, že je víc než podezřelé, že mlčíte, a který má dobré postřehy, proto odkazuji na něj a třeba se odpovědí dočkáme. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Masek-ANO-Pane-Rakusane-kdo-vysvetli-660-milionu-navic-792542

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Další úspěšné zahájení stavby za námi

9:15 Premiér Babiš: Další úspěšné zahájení stavby za námi

Premiér Andrej Babiš zahájil ve čtvrtek 11. června 2026 svou návštěvu Plzeňského kraje v obci Němčic…