Bartoš (Piráti): Nehledejme ideální modlu, taková neexistuje

06.01.2023 22:21 | Tisková zpráva

Pirátská strana dnes uzavřela anketu, ve které mohli členové a členky hlasovat, koho zvažují volit v lednové prezidentské volbě.

Bartoš (Piráti): Nehledejme ideální modlu, taková neexistuje
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ivan Bartoš

Nejvíce hlasů získal generál Petr Pavel (37 procent), po něm ekonomka a někdejší rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová (30 procent), na třetím místě se umístil senátor a lékař Marek Hilšer (15 procent). Celkem se do ankety zapojilo 468 Pirátů a Pirátek.

„Prezidentská volba je nadstranická a přímá, jako Piráti nyní žádného kandidáta oficiálně nepodporujeme. Obdobně jako v roce 2018 chceme ale ukázat, jakým způsobem o nové hlavě státu smýšlejí naši členové a členky. Tedy koho zvažují volit a kdo je jim hodnotově nejbližší,” uvedl k anketě předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27252 lidí

„Pro Piráty je vhodným kandidátem či kandidátkou někdo, do prezidentského institutu vloží důstojnost, jakou si naše země zaslouží. Kdo bude místo rozdělování společnosti lidi spíše spojovat a ctít naši Ústavu a zákony. Člověk, který dovede respektovat i odlišné názory, naslouchat a vcítit se. Ale také být pevnou oporou a povzbuzením pro občany v náročných časech. Měla by to být férová, zodpovědná a vyspělá osobnost, která se nebude bát říkat někdy i nepříjemné pravdy, pokud mohou pomoci změnit věci k lepšímu. Nehledejme ale ideální modlu, taková neexistuje. Každý člověk má své chyby, podstatné ale je, jak se k nim dokáže postavit a poučit se,” dodal Bartoš s tím, že je klíčové, aby lidé k volbám přišli.

„Bez ohledu na to, kdo vyhraje, považuji za důležité, aby výsledek skutečně odrážel přání většiny lidí v naší zemi. Což je možné jen tehdy, pokud bude volit co nejvíce občanů. Prosím tedy všechny, aby přišli k volbám a demokraticky vyjádřili svůj názor. Každý jednotlivý hlas je podstatný a hraje svou roli. Přeji všem, aby měli u volby šťastnou ruku,” uzavřel Bartoš.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Ministr Válek před dvěma měsíci sliboval řešení, to je stále v nedohlednu

13:07 Novák (ANO): Ministr Válek před dvěma měsíci sliboval řešení, to je stále v nedohlednu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostatku léků.