Bartoš (Piráti): Odmítám mediální nálepku “hladovosti”. Naopak

24.10.2021 16:05 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k veřejné debatě o resortech

Bartoš (Piráti): Odmítám mediální nálepku “hladovosti”. Naopak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Přátelé, věřte, že Piráti jednají vždy fér a drží slovo. Nehledě na to, jak se nám ten nebo onen snaží skrze media nasazovat psí hlavu. Dělali jsme to tak vždy a budeme to dělat i nadále.

840 tisíc lidí volilo koalici jako celek. Naprostá většina byla spokojená s pořadím na kandidátkách, tedy například s pirátskými lídry v čele kandidátek v řadě krajů. Toho si velice vážím.

Naši poslanci byli minulé 4 roky produktivní, dokázali navrhovat i prosadit kvalitní zákony, nejen jednoduché novely. To know-how se ale naštěstí neztrácí. Od prvního dne po volbách máme práci, vyjednáváme o programových prioritách, debatujeme o uspořádání Sněmovny. Důležité je se otřepat z výsledku a pokračovat v práci pro lidi.

A veřejná debata o resortech či počtu zastoupení Pirátů? Odmítám mediální nálepku “hladovosti”. Naopak. Vycházím z koaliční smlouvy. Reflektujeme výsledek voleb, protože podle koaliční smlouvy mělo být zastoupení ve vládě 1 pro STAN ku 2,5 pro Piráty. To mělo reflektovat případný nepoměr mandátů.

Se STAN je shoda, že zastoupení by mělo být férové.

Zároveň je třeba vnímat, že podle odhadu bylo zhruba 600 tisíc voličů spokojeno s danou podobou kandidátky včetně pirátských lídrů či Piráty kroužkovalo.

Tito lidé očekávají, že vyjednáme dobré programové prohlášení, které bude obsahovat zásadní priority obsažené v koaličním programu a že je budeme důstojně zastupovat, čemuž chceme dostát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku