Bartoš (Piráti): Pokud si ceníte svobody a demokracie, jste vítáni na palubě

11.10.2021 21:24 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům parlamentních voleb.

Bartoš (Piráti): Pokud si ceníte svobody a demokracie, jste vítáni na palubě
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Ivan Bartoš (Piráti)

Vážení přátelé, Úvodem ještě jednou děkuji za vaše hlasy i veškerou podporu, které se nám nyní dostává. 

Anketa

Je v pořádku spekulovat o sesazení prezidenta Zemana ze zdravotních důvodů?

hlasovalo: 17734 lidí

Hlavním cílem těchto voleb byla obrana demokracie a je zjevné, že stejně to cítilo mnoho z vás. Tento obtížný cíl se podařilo naplnit. Demokratické strany získaly v Poslanecké sněmovně přesvědčivou většinu.

Nyní je třeba vrátit občanům to, co jim oligarcha ukradl. Naše země si zaslouží dobrou, odpovědnou a demokratickou správu. A teď, po úmorných a dlouhých letech pod vládou Andreje Babiše, je na ni konečně šance.

Jako vždy držíme slovo. Dodržujeme povolební strategii i koaliční smlouvu. O programu a vládě tak jednáme společně s Vít Rakušan a Starosty a vítěznou koalicí Spolu21.

Piráti a Starostové mají 37 poslanců a poslankyň, kteří budou prosazovat náš společný program.

Je pravdou, že pirátský poslanecký klub byl volebním střetem s vládními silami významně oslaben. Voliči rozhodli a je samozřejmé to zcela respektovat. Přiznávám však, že mě pirátský výsledek upřímně velmi mrzí jak vůči našim voličům, tak vůči našim členům a dobrovolníkům, kteří odvedli neuvěřitelný kus práce.

Pokud si ceníte svobody a demokracie, jste vítáni na palubě. Přidat se k nám můžete přihláškou přes web nalodeni.pirati.cz, ať už se chcete ucházet o členství ve straně nebo nám pomoci jako dobrovolníci.

V lednu zasedne Celostátní fórum Pirátů, kde se bude volit nové vedení strany. Jako strana vyhodnotíme celou situaci, vyvodíme z ní důsledky a nastavíme další směr.

Vše, co jsme učinili, jsme učinili pro naši zemi a naši demokracii.

Začíná nová kapitola.

Váš Ivan Bartoš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Chci znovu vidět sociální demokracii, která si stojí za svým

17:29 Šmarda (ČSSD): Chci znovu vidět sociální demokracii, která si stojí za svým

Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti ČSSD