Bartošek (KDU-ČSL): Lidé jsou otrávení, od politiků chtějí slyšet konkrétní řešení

23.01.2020 12:47

Mnoho dobrých a pro život společnosti důležitých věcí a aktivit vzniká úplně mimo politiku, v prostoru tzv. občanské společnosti. Charitativní a dobročinné organizace, různé zájmové či kulturní spolky, ale třeba i církve vykonávají ve společnosti ohromné množství užitečné a všem prospěšné práce.

Bartošek (KDU-ČSL): Lidé jsou otrávení, od politiků chtějí slyšet konkrétní řešení
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku
reklama

Všichni se s ní setkáváme v oblasti zdravotnických či sociálních služeb, kultury nebo sportu. Mnozí lidovci se do života občanské společnosti také aktivně zapojují. Je pro nás typické, že se angažujeme v nejrůznějších spolcích, občanských sdruženích či církvích. Je v tom také náš veliký potenciál.

Službou, kterou v těchto sdruženích odvádíme, můžeme svému okolí dokázat, že jsme věrohodní, že nám lze naše úsilí o zlepšení života v této zemi věřit. Jen houšť! Nebojme se ještě více zapojovat do života občanské společnosti.

Lidé jsou unavení, otrávení a potřebují od nás slyšet konkrétní věci. Věci týkající se jejich života. Naší prací je jim dávat jistotu v tom, že když budou poctivě pracovat, budou se mít dobře. Práce ovšem nemá jen zajistit přežití, musí být možností k tomu, aby člověk mohl trávit příjemně svůj volný čas. Dále lidé potřebují mít kde bydlet, co jíst, kvalitní školy a zdravotní péči. A to jsou ty věci, které musíme nabídnout ve volbách a nejen v nich.

Máme-li v nich uspět a měnit tuto zemi k lepšímu pro všechny, musíme začít sami u sebe. Zefektivním fungování naší strany, což se neobejde bez některých manažerských změn. Chci aby jsme se stali dynamičtějšími, vyjdeme mezi lidi a budeme vysvětlovat naše postoje. V ekonomické oblasti nabídneme ekologicko-sociálně-tržní model, který může zastavit to, čemu se říká pracující chudoba. Chci také snížit míru přerozdělování a nechat více peněz v rodinách. Při podpoře rodin, což je další z našich priorit, chci zvýšit daňové zvýhodnění na každé dítě o 25%. Maminkám, které vychovaly děti, přidat za každé vychované dítě 500 Kč a umožnit jim tak odejít dříve do důchodu, protože není možné, aby byly za svou péči trestány.

Budeme-li jednotní, uvěřitelní a viditelní, budeme tou změnou my - KDU-ČSL.

Ing. Jan Bartošek
poslanec a kandidát na předsedu KDU-ČSL

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Krajské organizace dostaly informace, týkající se možného výskytu koronaviru

22:41 Hejtman Netolický: Krajské organizace dostaly informace, týkající se možného výskytu koronaviru

Další postup a zajištění informovanosti obyvatel v regionu včetně zástupců příspěvkových organizací …