Bartošek (KDU-ČSL): Měli tu ,,drzost“ postavit se komunistickému režimu...

21.11.2021 7:29 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke komunismu a jedné knize.

Bartošek (KDU-ČSL): Měli tu ,,drzost“ postavit se komunistickému režimu...
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

Chci Vám dnes představit knihu o velké odvaze, ale i o zničených životech dvou mladých lidí, spolužáků a blízkých přátel, kteří měli tu “drzost“ postavit se komunistickému režimu. A vím jistě, že je to jen další z mnoha podobných a neméně smutných příběhů naší minulosti. O to víc mě to utvrzuje v tom, že komunistický režim byl neskutečné zvěrstvo! Jak jinak nazvat režim, který byl schopen mučit, zavírat a vraždit vlastní lidi!

Kniha „Ještě jsme tady – Příběh přátelství v nepřátelské době“ se vrací do 50. let minulého století za Dagmar Šimkovou a Otou Sekyrkou z Písku. Lidé, kteří prokáží nesmírnou odvahu tím, že se rozhodnou pomoci svým kamarádům – zběhům z Československé armády – při jejich cestě za svobodu, za hranice své vlasti. Útěk nevyšel a Dagmar i Ota byli krutě vyslýcháni a odsouzeni za vlastizradu k 14 letům práce v uranových dolech. Smutné na tom je, že je zradili někteří z jejich přátel… Ano, i taková ta doba byla.

Autor knihy, Jan Měšťan z nakladatelství J&M Písek, velmi trefně popsal tuto dobu jako - paralelní svět lidí, kteří vedle nás žili, trpěli a byli odsuzováni za lidskost. Absurdní, a přitom tak nedávno…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Choromyslná parta v Kremlu

14:01 Laudát (KAN): Choromyslná parta v Kremlu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.