Bartošek (KDU-ČSL): Na mou otázku pan premiér neodpověděl

13.06.2020 15:52

Prohlášení předsedy parlamentního klubu KDU-ČSL

Bartošek (KDU-ČSL): Na mou otázku pan premiér neodpověděl
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

Děkuji předsedovi vlády za odpověď na mojí interpelaci. Pan premiér neodpověděl na mou otázku ve věci souvislosti velvyslanecké funkce a bezpečnostní prověrky přímo. Nicméně věřím, že tuto jeho reakci mohu chápat jako odpověď nepřímou. A to v tom smyslu, že je nepředstavitelné, aby se o osobě bez bezpečnostní prověrky uvažovalo na velvyslanecký post v důležité členské zemi Severoatlantické aliance.

Předseda vlády poukazuje na fakt, že projednávání velvyslaneckých nominací probíhá v režimu „vyhrazené“. Je tomu skutečně tak. Proto doufám, že pan premiér zajistí, aby žádný člen jeho vlády veřejně nevyhlašoval, že Jana Kohouta „chystají jako velvyslance do Říma“. Není to totiž v souladu s režimem, na který pan premiér poukazuje.

Chci také věřit, že je zajištěno, aby Jan Kohout ve funkci náměstka ministra spravedlnosti nepřicházel do styku s žádnými utajovanými skutečnostmi a aby tímto jeho omezením nebyl narušen chod ministerstva. Paní ministryně Benešová jistě dobře ví, že opak by byl závažným porušením zákona.

dopis

Ing. Jan Bartošek

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Jelínková: Jaké jsou dopady pandemie na seniory a pečující?

19:43 Senátorka Jelínková: Jaké jsou dopady pandemie na seniory a pečující?

Lidovecká senátorka Šárka Jelínková zaštítila ve čtvrtek v Senátu konferenci s názvem: Jaké jsou dop…