Bartošek (KDU-ČSL): Švejk byl v Mexiku?

05.02.2017 13:00 | Zprávy

To jsem dodnes netušil, že dobrý voják Švejk zavítal i do Mexika...

Bartošek (KDU-ČSL): Švejk byl v Mexiku?
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

Respektive tak trochu jsem tušil, že autor tohoto národního literárního humoristického bestseleru prošel pěšky Slovensko, Halič a Uhry a s Československými legiemi bojoval u Zborova, ale že se vydal přes Atlantik (za sluncem?) do Mexika, jsem dosud netušil.

Alespoň jsem o tom začal přemýšlet v souvislosti s tiskovou informací, jak Mexičané pojmenovali nově nalezený druh mola po (již?) novém prezidentovi Spojených států Amerických „Neopalpa Donaldtrampi“, jehož základním poznávacím znamením jsou „zlaté plátky na hlavě“. Ejhle, odplata za protimexické výroky! Taková, jako by česká, Švejkovská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Stačilo oslavuje začátek revoluce v Londýně. Co se ale stalo doopravdy?

12:18 Levice: Stačilo oslavuje začátek revoluce v Londýně. Co se ale stalo doopravdy?

Reakce na veřejném facebookovém profilu strany k demonstraci v Londýně