Bartošek (KDU-ČSL): Vzal domovy, rodinu a především naději na život v míru

19. 5. 2015 5:29

Známé reportérky a cestovatelky Lenka Klicperová a Jarmila Štuková se před několika dny vrátily z cesty po Iráku a Sýrii, kde téměř měsíc mapovaly rozsah současné humanitární katastrofy související s válečným konfliktem a dalšími aktivitami Islámského státu. Informace o situaci v uprchlických táborech, v místních zdravotnických zařízeních a příběhy konkrétních lidí představí na tiskové konferenci ve středu 20. května ve 14 hodin v tiskovém atriu Poslanecké sněmovny. Vystoupí rovněž místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

Bartošek (KDU-ČSL): Vzal domovy, rodinu a především naději na život v míru
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

Celý projekt s názvem Archa pomoci inicioval a svým jménem zaštítil místopředseda KDU-ČSL a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek.

„Cílem projektu je zprostředkovat české veřejnosti aktuální informace o aktivitách Islámského státu a souvisejícím válečném konfliktu, který vzal milionům lidí domovy, rodinu, přátele a blízké a především naději na život v míru. A nedělejme si iluze, že se jedná o vzdálený konflikt, který se nás netýká, protože vzdálenosti jsou dnes pojmem velmi relativním,“ řekl Jan Bartošek.

Archu pomoci organizuje nadační spolek Fontes a spolupracuje na něm společně s Charitou ČR. Generálním mediálním partnerem je Český rozhlas, další z mediálních partnerů jsou TV Noe, Radio Proglas, Katolický týdeník a časopis Lidé a země. Projekt má plnou podporu irácké Charge d´affaires v České republice a iráckého, resp. kurdského parlamentu.

Projekt Archa Pomoci je spojen s transparentní sbírkou finančních prostředků pro pomoc konkrétním zařízením koordinovanou Charitou ČR, oběma reportérkami a partnery za iráckou stranu. Reportáže z cest novinářek po Iráku a Sýrii spolu s dalšími informacemi o projektu a uvedeným transparentní kontem sbírky najdete na www.archapomoci.cz. Zde budou také avizovány další etapy projektu, který cestou obou reportérek nekončí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Rychlý růst spotřeby svědčí o stále pozitivní náladě

16:57 Ministr Havlíček: Rychlý růst spotřeby svědčí o stále pozitivní náladě

Česká ekonomika pokračovala navzdory oslabení zahraničních trhů a rostoucí nejistotě vnějšího prostř…