Bartošek (KDU-ČSL): Žijeme v době, kdy blednou vzpomínky přeživších

28.01.2017 18:50 | Zprávy
autor: PV

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek se zúčastnil pietních aktů v Litoměřicích a Terezíně.

Bartošek (KDU-ČSL): Žijeme v době, kdy blednou vzpomínky přeživších
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek se zúčastnil pietních aktů v Litoměřicích a Terezíně při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu.

První společné pietní setkání představitelů českého parlamentu s vedením Bavorského zemského sněmu a Nadací Bavorská pamětní místa se dnes konalo v Litoměřicích, na místě bývalého pobočného tábora koncentračního tábora Flossenbürg. Účastníci poté položili květiny u centrálního pylonu na Národním hřbitově Památníku Terezín. Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek na tomto pietním místě připomněl: „Je tomu 72 let od konce druhé světové války a my dnes žijeme v době, kdy přes tuto vzdálenost měřenou v desetiletích blednou vzpomínky přeživších. Ty ale nesmíme nechat zapadnout! Je nutné, aby i nastupující generace věděly, kam až může dojít megalomanská touha po moci, nenávist a nesnášenlivost."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…