Bašta (BOS): Nejvyšší princip mravní

21.06.2021 4:31 | Zprávy
autor: PV

Jak už se stalo pro naší dobu příznačné, věcem důležitým novináři věnují jen minimum pozornosti. O to více se zabývají podružnostmi.

Bašta (BOS): Nejvyšší princip mravní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Článek byl převzat z Profilu BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA - NEJVYŠŠÍ PRINCIP MRAVNÍ

Tento týden jsme to velmi názorně viděli a slyšeli ve zpravodajství a komentářích o události týdne, setkání prezidenta USA Joe Bidena s jeho ruským protějškem Vladimírem Putinem. Oba státníci po své schůzce (o něco kratší než bylo původně plánováno) vydali krátké společné komuniké a potom každý z nich vedl svou vlastní tiskovou konferenci, na něž se upřela veškerá mediální pozornost. Komuniké média evidentně nezaujalo, přestože bylo stručné, jasné. Ostatně, posuďte sami:

„Dnes jsme se shodli na principu, že v jaderné válce nemohou být vítězové, a ona proto nikdy nesmí být zahájena.“

Výrok má o to větší váhu, že ho pronesly hlavy dvou států, které vlastní více než 80% nukleárních zbraní člověkem vyrobených.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Barbora Rázga byl položen dotaz

Airbnb

Tady je nedostatek bydlení, za to dost nabídek Airbnb. Nemyslíte, že na tom je něco špatně|? Hotelů, penzionů atd. máme dost. Já chápu, že si někdo chce přivydělat třeba přes Airbnb, ale jak pak vyřešit bytovou krizi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): Česká koruna je stabilní měna, která nám dlouhodobě slouží

14:01 Berkovcová (ANO): Česká koruna je stabilní měna, která nám dlouhodobě slouží

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru a české koruně.