Bašta (SPD): Cíle Ruské federace jsou jasné

14.05.2022 14:51 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k cílům konfliktu na Ukrajině

Bašta (SPD): Cíle Ruské federace jsou jasné
Foto: archiv poslance
Popisek: poslanec SPD Jaroslav Bašta

V minimální variantě Kreml chce obsadit celé území Doněcké a Luhanské oblasti, vytvořit pozemní spojení s Krymem a zajistit zásobování poloostrova vodou z Dněpru. V té maximalistické se bude snažit obsadit pobřeží Černého moře, dobýt přístavy Mikolajiv a Oděsu a dojít až do Podněstří.

Do té doby Ruská federace ani Ukrajina nebudou jednat o míru. Obě strany se rozhodly, že se vše vyřeší na poli válečném, nikoliv diplomatickém. Ostatně to je názor i Josepha Borella, šéfa unijní diplomacie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Tomio Okamura byl položen dotaz

ERS 2

Slibujte, že unijní povolenky ETS 2 implementovat nebudete. To zní dobře, ale nezaplatíme za to jinak? Já nevím, ale nemyslím, že se EU bude líbit, že se vzepřeme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík (SPD): Toto, co se tu děje, je proti zájmům České republiky

21:02 Ševčík (SPD): Toto, co se tu děje, je proti zájmům České republiky

Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny ke stanovisku vládní koalice ke sjezdu Sudetoněmeckého land…