Batthyány (ANO): Rekonstrukce bazénu je prioritní investice, která nesnese odklad

28.07.2018 12:26 | Zprávy
autor: PV

Liberecký bazén je pro většinu Liberečanů neodmyslitelnou součástí našeho města. Jeho návštěvnost je jednou z nejvyšších v Čechách a navštíví jej ročně na 350 tisíc lidí. Bazén využívají sportovní kluby, školy i školky.

Batthyány (ANO): Rekonstrukce bazénu je prioritní investice, která nesnese odklad
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Liberce Tibor Batthyány

Přestože pro návštěvníky a sportovce nabízí stále velmi kvalitní a nadstandardní služby, a to především díky inovacím a moderním technologiím, které například umožňují mnohem nižší používání chlóru, je samotné technické zázemí bazénu již ve vážném a nevyhovujícím stavu. Kompletní rekonstrukce je proto nezbytná a musí být prioritní investicí města.

Třiatřicet let starý plavecký bazén doposud neprošel generální opravou, přestože některé původní technologie a konstrukce jsou už dávno za hranicí své životnosti. Kritický je stav vzduchotechniky, střechy a obvodového pláště. Naléhavá je i oprava nosných konstrukcí, elektroinstalace, rozvodů vody a kanalizace.

Cílem rekonstrukce je, kromě nutných oprav konstrukcí a modernizace technologií, moderní bazén, který bude vyhovovat současným standardům a normám. Vzhledem ke stále narůstajícímu zájmu o plavecký sport je součástí připravovaného projektu také další přístavba 25metrového bazénu. Charakter libereckého bazénu chceme zachovat stále jako sportovně rekreační, není naším záměrem přetvořit bazén na další aquapark. Projekt počítá s rozsáhlými stavebními úpravami v suterénu, kde je umístěna veškerá technologie úpravy vody. Modernizace by se dočkal i hlavní vstup a zázemí pro návštěvníky, kteří s hodinkovým čipem na ruce projdou do moderních, sloučených šaten kabinkového typu. Restaurace by měla být přístupná také přímo z bazénu. A vylepšení se dočkají i sauny. Projekt počítá i s modernějším venkovním vzhledem celého plaveckého stadionu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (Česká párty): Blahopřejeme Václavu Klausovi k 85. narozeninám

22:12 Musílek (Česká párty): Blahopřejeme Václavu Klausovi k 85. narozeninám

Česká párty považuje Václava Klause včera i dnes za nejvýznamnější politickou osobnost; jeho názory …