Bauer (ODS): Důchody musí zohledňovat zásluhovost. Návrhy ministryně Maláčové jsou nespravedlivé

14.02.2019 11:47

Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová dnes na tiskové konferenci shrnula 200 dnů svého působení v úřadu a zároveň představila nové plány Ministerstva práce a sociálních věcí. ODS se ohradila především proti zvyšování důchodů bez ohledu na zásluhovost.

Bauer (ODS): Důchody musí zohledňovat zásluhovost. Návrhy ministryně Maláčové jsou nespravedlivé
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

„Pro pravicově smýšlejícího člověka bylo těch 200 dnů doslova noční můrou. Všem nejlépe všechno zadarmo, všem přidáme, za neplatiče všechno zaplatíme a všichni si budeme rovni. Pokud by se uvedly v život všechny plány, které paní ministryně práce a sociálních věcí prezentuje, vedlo by to pravděpodobně ke kolapsu státních financí,“ je přesvědčen Jan Bauer, místopředseda výboru pro sociální politiku a poslanec ODS. Vadí mu i nekvalitně připravené zákony a aktuální zmatky kolem e-neschopenky.

„Já od ministryně především očekávám, že připraví změny v penzijním systému a přijde s konkrétními opatřeními na podporu rodiny a dětí. To jsou spojené nádoby, pokud chceme, aby jednou důstojné důchody pobírala i dnešní střední generace. Naprosto nepřijatelné jsou pro nás takové změny v penzijním systému, které by snížily zásluhovost při vyplácení důchodů,“ uvedl Bauer.

V otázce podpory bydlení se Bauer podivuje nad avizovaným plánem přijmout zákon o dostupném bydlení: „Žádný takový zákon vláda v plánu svých legislativních prací nemá a ministerstvo pro místní rozvoj jde cestou cílených dotací obcím na výstavbu a rekonstrukce bytů. Podle všeho tak pokračuje chaos, kdy se na zásadních věcech týkajících se bydlení neshodnou ani ministři v jedné vládě,“ uzavírá Jan Bauer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Chápu, že pro slečnu Thunbergovou není letadlo to pravé

13:05 Niedermayer (TOP 09): Chápu, že pro slečnu Thunbergovou není letadlo to pravé

Komentář na facebookovém profilu k cestě švédské aktivistky Grety Thunbergové do USA