Bauer (ODS): Náhradní výživné nepodporujeme z principu

15.11.2020 16:27

ODS v Poslanecké sněmovně nepodpořila možnost, aby stát za nezodpovědné rodiče vyplácel náhradní výživné na jejich děti.

Bauer (ODS): Náhradní výživné nepodporujeme z principu
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer
reklama

„Zavedení náhradního výživného nepodporujeme z principu. Považujeme za nemístné, aby stát vstupoval do soukromoprávních vztahů a kvůli špatné vymahatelnosti práva zaváděl novou sociální dávku. Rodičům dětí, kteří se ocitnou ve finanční tísni, má stát umět pomoci v rámci stávajícího sociálního systému. Ten musí být jednoduchý, srozumitelný a rychlý. Bohužel ministerstvo práce a sociálních věcí slibovanou revizi nabobtnalého dávkového systému za celé volební období nepřipravilo,“ uvedl před hlasováním poslanec a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Podle něj bude navíc vymáhání dluhů ze strany úřadů práce drahé a neefektivní, protože se počítá s tím, že se podaří vymoci maximálně deset procent dluhů. „Takovou mašinérii ODS podpořit nemůže. Navíc se obáváme, že tento krok nejenže nemotivuje stávající dlužníky, aby alimenty začali platit, ale povede k tomu, že počet nezodpovědných rodičů vzroste. Za jejich nezodpovědnost a ignorování vlastních dětí budou nyní platit všichni občané. A to doslova,“ dodal Bauer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janulík (ANO): Domácí péče je hezká věc, ale víte, co to je poporodní krvácení?

13:44 Janulík (ANO): Domácí péče je hezká věc, ale víte, co to je poporodní krvácení?

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2021 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění z…