Bauer (ODS): Náhradní výživné nepodporujeme z principu

15.11.2020 16:27 | Zprávy
autor: PV

ODS v Poslanecké sněmovně nepodpořila možnost, aby stát za nezodpovědné rodiče vyplácel náhradní výživné na jejich děti.

Bauer (ODS): Náhradní výživné nepodporujeme z principu
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

„Zavedení náhradního výživného nepodporujeme z principu. Považujeme za nemístné, aby stát vstupoval do soukromoprávních vztahů a kvůli špatné vymahatelnosti práva zaváděl novou sociální dávku. Rodičům dětí, kteří se ocitnou ve finanční tísni, má stát umět pomoci v rámci stávajícího sociálního systému. Ten musí být jednoduchý, srozumitelný a rychlý. Bohužel ministerstvo práce a sociálních věcí slibovanou revizi nabobtnalého dávkového systému za celé volební období nepřipravilo,“ uvedl před hlasováním poslanec a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Podle něj bude navíc vymáhání dluhů ze strany úřadů práce drahé a neefektivní, protože se počítá s tím, že se podaří vymoci maximálně deset procent dluhů. „Takovou mašinérii ODS podpořit nemůže. Navíc se obáváme, že tento krok nejenže nemotivuje stávající dlužníky, aby alimenty začali platit, ale povede k tomu, že počet nezodpovědných rodičů vzroste. Za jejich nezodpovědnost a ignorování vlastních dětí budou nyní platit všichni občané. A to doslova,“ dodal Bauer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.