Bauer (ODS): Piráti zablokovali řešení situace ve vyloučených lokalitách

07.07.2021 22:44 | Zprávy
autor: PV

S ostrou kritikou na adresu pirátských poslanců vystoupil po dnešním dopoledním jednání Sněmovny poslanec a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Bauer (ODS): Piráti zablokovali řešení situace ve vyloučených lokalitách
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

Kvůli obstrukcím Pirátů dnes Sněmovna nemohla dokončit projednávání novely zákona o pomoci v hmotné nouzi, která má za cíl umožnit strhávání pokut za opakované a závažné přestupky ze sociálních dávek.

„Poslanci dnes měli šanci podat pomocnou ruku lidem, kteří žijí v blízkosti vyloučených lokalit a jsou dennodenně vystavováni protizákonnému chování některých svých sousedů. Neudělali to i kvůli obstrukci ze strany pirátských poslanců,“ uvedl poslanec ODS Jan Bauer. K návrhu by se poslanci mohli vrátit ještě tento pátek. Podle něj je legitimní, že na řešení situace ve vyloučených lokalitách existují různé názory. Považuje ale za nemístné, aby politici blokovali alespoň drobnou snahu o její zlepšení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nelegální migrace

To, že je třeba najít řešení, to neříkáte nic nového, naopak, to slyšíme od vás politiků už několik let. Ale jaké tedy navrhujete řešení a proč to ještě nikdo nedokázal vyřešit? Třeba ANO má přeci své zástupce všude, včetně Bruselu, tak proč jste s něčím konkrétním nepřišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (SOCDEM): Potřebujeme státníky, a nikoliv politiky druhé kategorie

6:23 Seďa (SOCDEM): Potřebujeme státníky, a nikoliv politiky druhé kategorie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahraniční a bezpečnostní politice