Bauer (ODS): Záškoláctví dětí z rodin na dávkách musí skončit

07.02.2020 14:57 | Zprávy
autor: PV

Záškoláctví dětí z rodin na dávkách musí skončit. Po jednání výboru pro sociální výbor to uvedl jeho místopředseda a poslanec za ODS Jan Bauer. Ten na výboru představil svůj legislativní návrh, kterým chce změnami v zákoně o pomoci v hmotné nouzi docílit mimo jiné toho, aby rodiče pod hrozbou ztráty dávek skutečně začali posílat děti do školy.

Bauer (ODS): Záškoláctví dětí z rodin na dávkách musí skončit
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

„Klíčem k řešení problémů vyloučených lokalit je vzdělání. A těžko se zvýší vzdělanost dětí, které v takových místech vyrůstají, když budou nadále trávit dny pobíháním po ulici namísto toho, aby seděly ve školních lavicích. Zákon umožňuje dávky odebrat nezodpovědným rodičům už dnes, v praxi se tak ale z mnoha důvodů neděje,“ vysvětlil Bauer. Předložený návrh proto počítá s tím, že přestupky spojené se zanedbáváním povinné školní docházky budou evidovány a zlepší se tok informací směrem k úřadům práce, které dávky vyplácejí.

Jan Bauer na výboru také avizoval, že o konkrétním modelu hlídání školní docházky dětí z rodin na dávkách je připraven diskutovat s Ministerstvem práce a sociálních věcí i dalšími rezorty a stojí také o připomínky svých kolegů ve výboru pro sociální politiku. „Cestou zpřísnění jde v některých svých legislativních záměrech i Ministerstvo práce a sociálních věcí. Věřím proto, že můžeme najít společnou řeč. Naším cílem je prosadit alespoň dílčí změnu a zvýšit tlak na rodiny, aby neriskovaly finanční příjem a postaraly se o to, že jejich děti si budou plnit povinnou školní docházku stejně jako všechny ostatní.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.