Baxa (ODS): Uzavřením středních škol vládní zmatek pokračuje

29.09.2020 21:33

Plánované uzavření středních škol odporuje dříve vyhlášeným a stále platným pravidlům semaforu a ze strany vlády chybí data, proč je potřeba školy uzavřít.

Baxa (ODS): Uzavřením středních škol vládní zmatek pokračuje
Foto: Redakce
Popisek: Martin Baxa (ODS)
reklama

Vládní představitelé doposud nevzali v potaz návrh Martina Baxy založený na výsledku diskuze se zástupci akademické sféry na zřízení krizového štábu pro oblast školství, který by pomohl zmatečnost vládních kroků odbourat.

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12276 lidí

„Ministr Robert Plaga dnes oznámil, že se pro prezenční výuku uzavřou na dva týdny ty střední školy, které se nacházejí v ‚červených a oranžových‘ okresech. Je to tedy naprostá většina středních škol v zemi.

Podle platných opatření k semaforu se však přechod na distanční výuku předpokládá až u červené barvy. Není ani zřejmé, jak se toto opatření dotkne např. škol, které zajišťují praktickou výuku, která se v současnosti může uskutečňovat na uzavřených vysokých školách. ODS navíc vyzvala ke zřízení krizového štábu ke školství, kde by se navrhovaná opatření konzultovala s odborníky z praxe, což dosud naplněno není.

Bohužel tedy musíme konstatovat, že vládní zmatek ve školství pokračuje. Žádáme po ministrech školství a zdravotnictví, aby zdůvodnili uzavření středních škol konkrétními argumenty a čísly a co nejdříve zřídili uvedený krizový tým,“ uvádí Martin Baxa, místopředseda ODS a koordinátor programového týmu Vzdělávání, věda, kultura a sport.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Vidíme reálné riziko pádu do dluhových a následně i do exekučních pastí

12:18 Šafránková (SPD): Vidíme reálné riziko pádu do dluhových a následně i do exekučních pastí

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 21. října 2020 k návrhu zákona o úpravách poskytování ošetř…