„Systém IS VaVaI byl letos 1. června ze dne na den vypnut, protože jsme se nedohodli s poskytovatelem na podmínkách další spolupráce, především na jeho finančních požadavcích pro zajištění dalšího provozu. Díky velkému nasazení mého týmu se nám ale podařilo tuto krizovou situaci vyřešit v rekordně krátkém čase, a za 21 dní už byla spuštěna první etapa nového systému. Přímé náklady na přebudování systému se přitom pohybovaly ve stovkách tisíc korun, oproti desítkám milionů požadovaných původním dodavatelem. Navíc systém běží na našich serverech a celkové náklady na jeho provoz jsou poloviční,“ zdůraznil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, do jehož gesce provoz IS VaVaI spadá. Porota soutěže dále ocenila, že řešení technické a právní nezávislosti při provozování unikátního informačního systému může být inspirací i pro další instituce veřejné správy.
Vicepremiér Bělobrádek také uvedl, že v pondělí 21. listopadu byla do ověřovacího provozu spuštěna externí aplikace umožňující poskytovatelům shromažďovat údaje o jednotlivých projektech od příjemců účelové podpory a vkládat je do IS VaVaI. Dosud bylo možné vkládat pouze předem připravené soubory záznamů.
V současnosti stále probíhá ověřovací provoz. Už nyní je ale systém hodnocen jako modernější a uživatelsky přívětivější. Je také připravován na nové funkcionality v souvislosti s plánovanou změnou hodnocení výsledků výzkumu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Mobily ve školách
Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...
Další články z rubriky
10:02 Válek (TOP 09): Tohle vládní koalici neprojde
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované změně financování ČT a ČRo.
- 9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen
- 8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté
- 7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem
- 6:02 Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná
- 4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice


