Bělobrádek (KDU-ČSL): Fanatici se snaží rozvrátit civilizaci. Věřím, že nás to semkne

23.03.2016 9:10 | Zprávy
autor: PV

Vyjádření soustrasti místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka k událostem v Belgii.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Fanatici se snaží rozvrátit civilizaci. Věřím, že nás to semkne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek
Chci vyjádřit soustrast a solidaritu Belgii. Teroristické útoky v Bruselu jsou další v řadě brutálních barbarských činů, jimiž se fanatici snaží rozvrátit civilizaci. Tyto nelidské zločiny si zaslouží o to větší odsouzení, že pachatelé při nich opakovaně zneužívají pohostinství a ochrany, které Evropa poskytuje příchozím.
 
Věřím, že tento hanebný a zbabělý útok ještě více semkne civilizované národy v boji proti terorismu, a že jeho pachatelé a organizátoři budou dopadeni a potrestáni. Doufám, že EU společně učiní všechny nutné kroky k ochraně bezpečí občanů a k prevenci podobných činů.
Nyní jsem na pracovní návštěvě v USA, ale vše konzultuji s dalšími členy vlády a jsem si jist, že kabinet podnikne všechny nutné kroky k zajištění bezpečnosti České republiky. Vyzývám představitele evropských muslimů, aby se jasně distancovali a odsoudili další projev islámského terorismu a začali účinně bojovat proti všem, i verbálním projevům náboženské nenávisti. A aby vedli svou komunitu k toleranci a respektu vůči evropským hodnotám a dodržování zákonů.
 
Jsem v duchu s oběťmi, jejich rodinami a blízkými.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.