Bělobrádek (KDU-ČSL): Na Floridě jsme představili potenciál českých univerzit a výzkumných institucí

28.03.2016 10:04 | Zprávy

Návštěvou University of Central Florida 24. března 2016 zakončil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace svou pracovní cestu v USA.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Na Floridě jsme představili potenciál českých univerzit a výzkumných institucí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Na univerzitě zaměřené na kosmický výzkum se vicepremiér setkal s vedením Fakulty optiky a fotoniky. Hovořili o propojení výzkumu s praxí a nastavení financování. Na fakultě totiž vzniklo přes 260 patentů a 26 spin-off a start-upových inkubátorů.

„Spolu s předsedou Akademie věd ČR Jiřím Drahošem a rektorem Masarykovy univerzity Mikulášem Bekem jsme na Floridě představili potenciál českých univerzit a výzkumných institucí včetně nových center výzkumu a vývoje. Zájem ze strany amerických partnerů byl značný a věřím, že tato spolupráce nezůstane jen na papíře,“ komentoval vicepremiér jeden z cílů své návštěvy, podporu vědecké spolupráce.

Místopředseda vlády se také setkal s americkými investory na semináři o podnikatelských příležitostech v ČR. „Řada z vás nosí kontaktní čočky. A řada z vás má jistě ve svých počítačích antivirové programy AVG či Avast, které tvoří 25 % světového trhu. A dost možná jste také už někdy hráli počítačovou hru Mafia. Všechny tyto produkty vznikly v České republice. Vyspělému trhu máme co nabídnout,“ upozornil vicepremiér Bělobrádek americké byznysmeny.

Prezentace ČR jako stabilní vyspělé ekonomiky

Pracovní cesty se zúčastnili i zástupci českých firem z oblasti leteckého průmyslu, přesného strojírenství a ICT. Právě letectví, vyspělé technologie a herní průmysl patří mezi hlavní hospodářská odvětví Orlanda.

„Cílem podnikatelské delegace bylo navázat na Floridě kontakty s tamními obchodními komorami a agenturami pro rozvoj podnikání a prezentovat ČR jako stabilní vyspělou ekonomiku pro zahraniční investice,“ uvedl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Podobnost s rokem 1968 pokračuje

18:09 Zahradil (ODS): Podobnost s rokem 1968 pokračuje

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na odstoupení Joe Bidena z prezidentských voleb