„Je v pořádku obchodovat s Čínou. Jako vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace ale vidím jiné zajímavé partnery: kromě USA třeba Tchaj-wan, Jižní Koreu, Izrael, Německo (zejména naše sousedy Bavorsko, Sasko). Tedy demokratické země s vysokým inovačním potenciálem. Prostor pro spolupráci s nimi jsme ještě ani zdaleka nevyužili. Zde můžeme pro naši budoucnost získat hodně, jak co se týká nových pracovních míst, tak nových technologií a celkového posílení naší ekonomiky. Bylo by nerozumné, kdyby nás od této šance odváděla pozornost věnovaná Číně.” Pavel Bělobrádek
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


