Bělobrádek (KDU-ČSL): Potřebujeme intenzivnější spolupráci vědy a podniků

03.10.2016 16:15 | Zprávy

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštívil v pondělí 3. října 2016 Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Na sněmu Svazu průmyslu a dopravy České republiky, kterého se zúčastnily stovky podnikatelů, místopředseda vlády hovořil o tom, jak stát podporuje výzkum a inovace ve firmách.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Potřebujeme intenzivnější spolupráci vědy a podniků
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Na aplikovaný výzkum jsme ve státním rozpočtu pro příští rok přidali 700 milionů korun. Celkem tak na programy podpory aplikovaného výzkumu z Technologické agentury České republiky a z Ministerstva průmyslu a obchodu půjde 4,1 miliardy korun. Peníze na výzkum ale musíme rozdělovat efektivně, a proto například Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací bude nově provozován za méně než polovinu peněz, které na něj byly vynakládány v minulých letech,"uvedl vicepremiér Bělobrádek.

Po dvou letech diskuzí s podnikateli v rámci Národních inovačních platforem se rovněž potřeby průmyslu projeví ve výzvách a programech z národních a evropských zdrojů. V úzké vazbě na průmysl byla připravena národní RIS3 strategie inteligentní specializace, která určuje klíčové oblasti výzkumu a vývoje, kam budou v příštích letech směřovány peníze.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSSD a nezávislé osobnosti kandidují do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

19:05 ČSSD a nezávislé osobnosti kandidují do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

V nadcházejících volbách do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje se na podzim 2024 utká koalice „Č…