Bělobrádek (KDU-ČSL): Ve Vatikánu budu jednat se zástupci Svatého stolce a Maltézských rytířů

08.04.2016 16:47 | Zprávy
autor: PV

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštíví ve dnech 12. - 14. dubna 2016 Vatikán, kde setká se zástupci Svatého stolce a bude jednat se zástupci Suverénního řádu Maltézských rytířů.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Ve Vatikánu budu jednat se zástupci Svatého stolce a Maltézských rytířů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Místopředseda vlády se v rámci pracovní návštěvy u Svatého stolce setká s tajemníkem pro vztahy se státy Svatého stolce Mons. Paulem Gallagherem, absolvuje Generální audienci u Jeho svatosti papeže Františka, setká se se státním sekretářem Svatého stolce Jeho Eminencí kardinálem Pietrem Parolinem nebo Mons. Tomaszem Trafnym, který je odpovědný na Papežské radě pro kulturu za vědeckou spolupráci. Dále také navštíví české Papežskou kolej Nepomucenum a sejde se s jejím rektorem Petrem Šikulou. Mezi hlavními tématy v agendě jednání budou odpovědnost církve za společnost a její zapojení do sociálního dialogu, řešení migrační krize, hledání možností pro společné projekty v oblasti školství, vědy a výzkumu, zdravotnictví a paliativní péče, humanitární spolupráce.

Ve čtvrtek 14. dubna bude místopředseda vlády Bělobrádek jednat s velkokancléřem Suverénního řádu Maltézských rytířů Albrechtem Freiherr von Boeslagerem o tématech pro Světový humanitární summit, který proběhne v květnu (23.- 24.5.) v Istanbulu a také o spolupráci Řádu Maltézských rytířů s Českou republikou na lokální úrovni. Vicepremiér rovněž zahájí výstavu fotografií Jana Šibíka "Ďábel v nás" na Papežské univerzitě sv. Kříže a účastní se následné panelové diskuse.

Termín
12. - 14. dubna 2016

Program

12. 4. 2016 - 16.00 uctění památky kardinála Josefa Berana v Bazilice sv. Petra

12. 4. 2016 - 19.00 setkání s velvyslankyní ČR v Itálii a na Maltě

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…