Bělobrádek (KDU-ČSL): Věda a inovace mohou pomoci řešit složité problémy, jimž v současnosti čelíme. Například migraci

11.10.2015 18:02 | Zprávy
autor: PV

Vicepremiér Bělobrádek se zúčastnil tiskové konference k představení iniciativy Měj se k světu, která se věnuje naplňování cílů udržitelného rozvoje.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Věda a inovace mohou pomoci řešit složité problémy, jimž v současnosti čelíme. Například migraci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Bělobrádek na besedě v Opavě

 "Udržitelný rozvoj znamená vyvážit zájmy ekonomické a společenské s ochranou přírodních zdrojů. Nikdo asi nebude zpochybňovat nutnost zajistit dostupné vzdělání pro každého, šetrné nakládání se zdroji a boj proti chudobě a porušování lidských práv. Aby tyto cíle nezůstaly jen na papíře, musíme spojit síly napříč sektory, na národní i mezinárodní úrovni. Důležitou úlohu v tomto procesu hraje také věda a inovace, které mohou pomoci řešit složité problémy, jimž v současnosti čelíme, například migrace a změna klimatu," uvedl. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kolikátí v pořadí jste na summitu NATO mluvili vy?

Opravdu jste mluvili mezi prvními? Vždyť ani za vás jste nedávali do společné obrany ty dvě procenta, což nechápu proč, když pořád mluvíte o obraně jako o absolutní prioritě a podle mě důležitá opravdu je.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Posílíme využití umělé inteligence ve firmách

12:12 Ministr Havlíček: Posílíme využití umělé inteligence ve firmách

MPO vyhodnotilo žádosti o dotace ve druhé veřejné soutěži v programu TWIST – Transfer, Výzkum, Vývoj…