Bělobrádek (KDU-ČSL) vyjednal na vědu nejvíc peněz v historii

22. 1. 2015 11:14

Historicky nejvyšší rozpočet – 26,9 miliardy korun – vyjednal na vědu a výzkum pro tento rok místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

Bělobrádek (KDU-ČSL) vyjednal na vědu nejvíc peněz v historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Meziročně se jedná o navýšení 300 milionů korun. O dalších 0,9 miliardy byl navýšen letošní rozpočet na VVI už v roce 2014. Celkově tedy do české vědy v roce 2015 přiteče o 1,2 miliardy více než loni. Na základě výsledků kontroly vědeckovýzkumných center je pak vláda připravena během letošního roku uvolnit dalších 600 milionů na základní a aplikovaný výzkum.

„Za úspěch považuji nejen navýšení peněz na vědu, ale hlavně to, že díky lepší koordinaci výdajů budou tyto peníze efektivněji využity. To je jeden z hlavních cílů mého úřadu,“ uvedl vicepremiér Bělobrádek.

Pod úřad Pavla Bělobrádka totiž přešlo řízení takzvané RIS3 Strategie (Národní strategie inteligentních specializací), jejímž smyslem je efektivnější a koordinované využití národních, evropských, krajských a soukromých zdrojů (celkem až 70 miliard Kč) investovaných do vědy, výzkumu a inovací. Vicepremiér Bělobrádek také stojí v čele nově zřízené Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst, která se bude zabývat sjednocením inovačních programů a strategií konkurenceschopnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bauer (ODS): Útoky na podstatu manželství aktivisté respekt nezískají

19:08 Bauer (ODS): Útoky na podstatu manželství aktivisté respekt nezískají

Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních …