Bělobrádek: Musíme více motivovat soukromý sektor ke spolupráci s veřejnými výzkumnými organizacemi

04.11.2016 11:57 | Zprávy

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pátek 4. listopadu zahájil v prostorách Národní technické knihovny dvanáctý ročník Pražské bezpečnostní konference, která si za hlavní téma vytkla vědu, výzkum, inovace a vzdělávání jako klíč k prosperitě a bezpečnosti Evropské unie, Česka a Slovenska.

Bělobrádek: Musíme více motivovat soukromý sektor ke spolupráci s veřejnými výzkumnými organizacemi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Veřejné investice do vědy a výzkumu se v České republice každoročně významně zvyšují. Pro příští rok jsem prosadil historicky nejvyšší rozpočet na vědu a také díky tomu Česká republika spolu se Slovinskem investují do této oblasti nejvíce peněz ze všech nových členských států Evropské unie. Je potřeba více motivovat především soukromý sektor ke spolupráci s veřejnými výzkumnými organizacemi a veřejný sektor zase více podpořit v oblasti aplikovaného výzkumu a inovacích. V globálním srovnání Evropa výrazně zaostává v investicích soukromého sektoru do výzkumu za státy jako je Izrael, Jižní Korea, Japonsko nebo Spojené státy americké. V této oblasti je zřetelný ústup Evropy oproti mohutnému nástupu asijských zemí,“řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

Mezinárodní konference tradičně organizovaná Střediskem bezpečnostní politiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se konala v rámci slovenského předsednictví v Radě Evropské unie. Mezi řečníky konference bylo několik dalších zástupců české vlády, významných představitelů akademického i firemního sektoru. Diskusním příspěvkům dominovaly otázky vyšší podpory vědy a inovací, nutnosti změn systému vzdělávání pro potřeby 21. století, témata příležitostí a rizik čtvrté průmyslové revoluce, větší spolupráce státu a komerčního sektoru nebo bezpečné mobility a energetické koncepce budoucnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Opravdu si vládní politici myslí, že jsme tak hloupí?

12:06 Schillerová (ANO): Opravdu si vládní politici myslí, že jsme tak hloupí?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prohlášením členů Fialovy vlády, které jsou v rozpo…