Bělobrádek: Předpokládám, že nové hodnocení české vědy bude vláda schvalovat během několika týdnů

17.12.2016 8:35 | Zprávy

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) na svém posledním zasedání v letošním roce jednala o stavu vypořádání připomínek vzešlých z mezirezortního připomínkového řízení k materiálu nového systému hodnocení výzkumných organizací METODIKA 17+.

Bělobrádek: Předpokládám, že nové hodnocení české vědy bude vláda schvalovat během několika týdnů
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

Ten RVVI schválila na svém minulém zasedání na konci listopadu. Rada dnes také schválila Analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice za rok 2015 a jejich srovnání se zahraničím. S tímto materiálem bude veřejnost seznámena na začátku příštího roku.

Předseda Rady pro vědu, výzkum a inovace a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek dnes Radu informoval, že v případě nového systému hodnocení METODIKA 2017+ bylo ukončeno meziresortní připomínkové řízení a Sekce vlády pro vědu, výzkum a inovace nyní finalizuje vypořádání jednotlivých připomínek. Rada vlády uložila svému předsedovi, aby ve spolupráci se zástupci vědecké obce připravil harmonogram postupu naplňování systému hodnocení výzkumných organizací v České republice, a aby po dokončení vypořádání připomínkového řízení nový systém hodnocení předal k projednání vládě.

„Nyní dokončujeme vypořádání všech připomínek k chystané metodice hodnocení výzkumných organizací a uděláme maximum pro to, aby v horizontu několika týdnů byl materiál předložen k projednání vládě,“řekl k jednání RVVI místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Naše země potřebuje mnoho změn, aby se vrátila do „první ligy"

20:07 Niedermayer (TOP 09): Naše země potřebuje mnoho změn, aby se vrátila do „první ligy"

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k financování potřebných investic