Bém: Rozhodnutí ÚS je návrat k právní nejistotě pro drogově závislé

04.08.2013 10:25 | Zprávy
autor: ODS

Reakce na rozhodnutí Ústavního soudu zrušit pravomoc vlády určovat povolené množství držených drog.

Bém: Rozhodnutí ÚS je návrat k právní nejistotě pro drogově závislé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Nález Ústavního soudu je nutné samozřejmě akceptovat. Znamená nicméně nejen návrat k právní nejistotě pro nemocné závislé a nakonec i rekreační uživatele nelegálních drog, jak jsme ji znali před rokem 2010, ale ještě závažnější je, že znamená smrtící ránu i pro koncept regulace tzv. nových či „dosud legálních“ drog připravený předchozí vládou.

Je třeba tuto situaci pochopit jako příležitost pro předefinování regulace nelegálních drog v České republice tak, aby lépe odpovídala nejen naší Ústavě, ale také stále rychleji se měnící situaci v této oblasti. K tomu bude třeba nalézt širokou odbornou a pak i politickou shodu. ODS bude prosazovat, aby byla nalezena shoda v rámci koordinačního orgánu vlády (Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky) a aby z této shody vzešlo následně řešení moderní a funkční i pro Parlament, bez ohledu na jeho stranické složení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Vládní koalice žádné zájmy České republiky nehájí

16:21 Jurečka (KDU-ČSL): Vládní koalice žádné zájmy České republiky nehájí

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. července 2026 k hájení zájmů České republiky Babišo…