Benda (ODS): Prezident Zeman svými výroky podkopává důvěryhodnost tajných služeb

07.12.2018 18:56 | Zprávy
autor: PV

Komentář poslance a člena komise pro kontrolu BIS Marka Bendy k výrokům prezidenta republiky.

Benda (ODS): Prezident Zeman svými výroky podkopává důvěryhodnost tajných služeb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Marek Benda

Prezident Miloš Zeman svými výroky podkopává důvěryhodnost českých tajných služeb a respekt České republiky v zahraničí. Může mít k jejich fungování tisíce výhrad, ale má je sdělovat soukromě příslušným ministrům, nebo zodpovědným orgánům parlamentu, nikoli na obrazovkách televize.

Jeho popírání působení ruských a čínských zpravodajských služeb na území naší země spíše připomíná pořekadlo o potrefené huse. Já jako člen komise pro kontrolu činnosti BIS musím ocenit profesionální fungování a práci této tajné služby ve prospěch České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Svoboda slova

Kde byla vaše podpora svobody slova, když jste vypínali weby nebo když útočíte na ty, co vyjádří svůj názor a nazýváte je třeba svoločí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodová (Piráti): Neměli bychom řešit obranu v okamžiku, kdy bude hrozit válečný stav

20:06 Svobodová (Piráti): Neměli bychom řešit obranu v okamžiku, kdy bude hrozit válečný stav

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna 2026 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění něk…