Benda (ODS): Vyzývám Pavla Zemana k zahájení kárného řízení s olomouckými žalobci

17.06.2016 19:20

Na základě dnešního osvobozujícího rozsudku v kauze Vojenského obranného zpravodajství vyzývám ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana k zahájení kárného řízení se státními zástupci pány Ivo Ištvanem a Robertem Bajgarem, případně i dalšími ve věci angažovanými státními zástupci.

Benda (ODS): Vyzývám Pavla Zemana k zahájení kárného řízení s olomouckými žalobci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Před pár dny proběhlo třetí výročí neuvěřitelné operace v Praze, krom jiného na Úřadu vlády a Ministerstvu obrany, a následné tiskové konference. Ze všech tehdy vznesených obvinění nebylo do dnešního dne soudem potvrzeno ani jediné. Naopak stát zaplatil vysoké odškodné za nezákonné vazby tří bývalých poslanců. Tři roky jsou bývalý premiér a vojenští generálové, kteří své zemi věrně sloužili v zahraničních misích, vláčeni po soudních instancích a skandalizováni uniklými nebo přehrávanými odposlechy. A to vše jen proto, aby osoby za tehdejší zásah odpovědné, mohly svoji odpovědnost odkládat. Opravdu budeme čekat, až bude stát přinucen vyplatit odškodné i pánům Páleníkovi a Kovandovi? Už i prezident republiky veřejně připustil, že byl panem Ištvanem v létě 2013 oklamán a mylně informován. Každá osoba v rozhodující pozici musí za své činy odpovídat a já vyzývám, aby se zodpovídali ti, kteří se pokusili na základě vymyšlených konstrukcí svrhnout legitimní vládu a jejího premiéra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Návrh podporuje prvky inkluzivního růstu

12:27 Ministryně Schillerová: Návrh podporuje prvky inkluzivního růstu

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu …