Bendl (ODS): Šéfe, budu hned - to nemám spojováno s erotikou, ale spíš s prací poslanecké sněmovny

23.03.2016 18:29 | Zprávy
autor: PV

Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů:

Bendl (ODS): Šéfe, budu hned - to nemám spojováno s erotikou, ale spíš s prací poslanecké sněmovny
Foto: red
Popisek: Petr Bendl

Dovolte mi, abych i já řekl něco málo k tomuto návrhu zákona. Nejprve k tomu: šéfe, budu hned. Já to nemám spojováno s erotikou na obrazovce, ale spíš s prací Poslanecké sněmovny, protože, šéfe, budu hned, to přeci používají při vší úctě kolegové tady z hnutí ANO. A to, že to chce koaliční poslanec Petr Kudela prostřednictvím pana předsedajícího zakázat, to myslím, že se mu nepovede a že, šéfe, budu hned, tady budeme používat dál.

Jsem přesvědčen o tom, že ten návrh, a diskutovali jsme o tom na zemědělském výboru, patří spíš do oblasti řešení mediálního zákona, a že to nemáme řešit v zákonu o potravinách a tabákových výrobcích, protože to věcně patří do reklamní branže a tam se tím pojďme seriózně a vážně zaobírat. Já si myslím, že sem tohle téma zásadně nepatří.

To, co ale sem patří, je - tenhle zákon vzniká pod jistým tlakem, sleduje ho řeknu podnikatelská veřejnost v oblasti potravin i tabákových výrobků, protože jeho pouť nebude končit tady, ale půjde do Senátu a bude muset ještě být doprovozen vyhláškou, a časový stres je tam o to větší, o co později přišel tento návrh zákona do Poslanecké sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.