Benešík (KDU-ČSL): Certifikace není proto, aby někoho šikanovala nebo vylučovala

10.03.2021 22:48

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 10. března 2021 k informaci vlády ke strategii očkování, dostupných vakcínách a jejich dostatečnosti

Benešík (KDU-ČSL): Certifikace není proto, aby někoho šikanovala nebo vylučovala
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Ondřej Benešík.

Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Já bych chtěl říct, že ta certifikace, kontrola a testování těch medikamentů, těch vakcín, tady není prostě proto, aby někoho šikanovala nebo vylučovala. Tady se prostě jedná o bezpečnost, zdraví a možná životy občanů. To znamená testovaná prověřená vakcína standardní cestou ať je použitá, ať se jmenuje jakkoliv, a to platí pro ruského výrobce nebo ruskou vakcínu stejně jako pro americkou nebo indickou. Tady to má chránit naše občany a jejich zdraví. O nic jiného nejde.

Já si jenom kladu dvě otázky, proč ruská strana už dávno nepožádala o prověření a certifikaci, já jsem zaznamenal zprávu, že snad dnes k tomu konečně došlo po těch dlouhých týdnech a možná měsících, kdy se o tom mluví, ale na rozdíl od ostatních výrobců to neudělala a protahovala to. To je první otázka, proč to tedy trvalo tak strašně dlouho, než se uvolili k tomu procesu, kterým museli projít jak evropští tak američtí nebo jiní výrobci podobných vakcín.

Druhá věc je prostě proč ruská strana to nabízí všude možně v situaci, kdy prostě nemá zdaleka proočkované vlastní obyvatelstvo a je na tom co se týče proočkovanosti velmi, ale velmi špatně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Nepřátel se nelekáme a přátel si vážíme

15:45 Prezident Zeman: Nepřátel se nelekáme a přátel si vážíme

Zdravice prezidenta republiky, přečtená při příležitosti koncertu Hudby Hradní stráže