Benešík (KDU-ČSL): K výročí vstoupení do NATO

16.03.2019 14:19

Aliance se po letech pozornosti dělené mezi operace prováděné za hranicemi zemí a kolektivní obranou vrací zpět k důrazu na kolektivní obranu. To je pro nás, země střední a východní Evropy, velmi důležité. Hlavně kvůli tomu jsme před dvaceti lety do NATO vstupovali," řekl k dvacátému výročí přistoupení ČR k Severoatlantické smlouvě místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.

Benešík (KDU-ČSL): K výročí vstoupení do NATO
Foto: Archiv OB
Popisek: Ondřej Benešík
reklama

Předsednictvo lidovců se dále shodlo na tom, že nejlepším způsobem řešení obrany a bezpečnosti ČR je zajištění toho, že k útoku na ní vůbec nedojde. Jedná se tedy o prvořadý význam alianční politiky odstrašení. Vzájemně provázané komponenty obraných a odstrašujících schopností NATO tvoří jeden architektonický celek. Tato architektura je přitom stará již bezmála deset let. Bude jí třeba upravit tak, aby reflektovala změněné bezpečnostní prostředí.

Další rozvoj bezpečnostní a obranné politiky v rámci Evropské unie KDU-ČSL podporuje. Nesmí ovšem docházet k duplikacím s NATO! Naopak, absolutní prioritou musí být komplementarita NATO a EU v oblasti bezpečnosti a obrany. Komplementarita se ovšem nesmí stát prázdným heslem, ale zcela samozřejmou realitou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

22:30 Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu rozhodnutí o podpůrném balíčku pro živnostníky