Berdychová (ANO): Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi

12. 5. 2019 20:33

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova otevřela ve čtvrtek nově zrekonstruované školní dílny pro své žáky. Škola tím zvýší kvalitu odborné výuky. Rekonstrukce dílen stála více jak 13,3 milionu korun s DPH.

Berdychová (ANO): Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Vybudovali jsme přístavbu odborného pracoviště školy pro žáky oborů Zedník, Klempíř a Tesař, aby mohli mít praktickou výuku i v zimě. Žáci si tak osvojí nejmodernější a nejpoužívanější technologii na trhu, kterou využijí každý den ve svém budoucím zaměstnání,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Dílny disponují vysokozdvižným vozíkem, elektrickým zvedacím zařízením a sadou lešení. Škola v rámci projektu pořídila také vybavení pro diagnostiku diesel motorů do odloučeného pracoviště v ulici Vážní. Žáci ho využijí v rámci výuky automobilových oborů Mechanik a opravář motorových vozidel, Autotronik, Autoelektrikář a Dopravní prostředky.

„Celkové náklady na projekt činily více jak 13,3 milionu korun s DPH s tím, že Královéhradecký kraj přispěl částkou téměř 1,5 milionu korun. Projekt vznikl za finanční podpory Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu,“ okomentoval radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Střední odborná škola a střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova nabízí žákům obory učební, maturitní, jednoleté i nástavbové. Její žáci mohou získat praxi nejen v České republice, ale také například ve Finsku, Německu či Polsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Odmítám sebechválu premiéra Babiše

16:14 Okamura (SPD): Odmítám sebechválu premiéra Babiše

Komentář na facebokovém profilu k projevu premiéra Babiše v Poslanecké sněmovně k návrhu na vysloven…