Berdychová (ANO): Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi

12. 5. 2019 20:33

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova otevřela ve čtvrtek nově zrekonstruované školní dílny pro své žáky. Škola tím zvýší kvalitu odborné výuky. Rekonstrukce dílen stála více jak 13,3 milionu korun s DPH.

Berdychová (ANO): Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

„Vybudovali jsme přístavbu odborného pracoviště školy pro žáky oborů Zedník, Klempíř a Tesař, aby mohli mít praktickou výuku i v zimě. Žáci si tak osvojí nejmodernější a nejpoužívanější technologii na trhu, kterou využijí každý den ve svém budoucím zaměstnání,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Dílny disponují vysokozdvižným vozíkem, elektrickým zvedacím zařízením a sadou lešení. Škola v rámci projektu pořídila také vybavení pro diagnostiku diesel motorů do odloučeného pracoviště v ulici Vážní. Žáci ho využijí v rámci výuky automobilových oborů Mechanik a opravář motorových vozidel, Autotronik, Autoelektrikář a Dopravní prostředky.

„Celkové náklady na projekt činily více jak 13,3 milionu korun s DPH s tím, že Královéhradecký kraj přispěl částkou téměř 1,5 milionu korun. Projekt vznikl za finanční podpory Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu,“ okomentoval radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Střední odborná škola a střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova nabízí žákům obory učební, maturitní, jednoleté i nástavbové. Její žáci mohou získat praxi nejen v České republice, ale také například ve Finsku, Německu či Polsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Senioři bez domova

4:33 Konečná (KSČM): Senioři bez domova

Další ukázka selhání státu na všech úrovních: počet seniorů, kteří končí na ulici, stále roste. Za p…