Berdychová: Hospicovou péči kraj hodlá podpořit 21 miliony

21.01.2022 22:21 | Tisková zpráva

Zastupitelé kraje 31. ledna projednají výsledky dotačního programu na podporu hospicové péče v regionu. Mezi pět poskytovatelů paliativní péče kraj hodlá rozdělit 21 milionů korun. Hospicovou péči podporuje od roku 2018.

Berdychová: Hospicovou péči kraj hodlá podpořit 21 miliony
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„V našem regionu pomáhá umírajícím a jejich rodinám pět domácích hospiců a jeden kamenný Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Od roku 2018 kraj pomáhá tuto péči zkvalitňovat a rozvíjet, což je dobře, protože i díky tomu lze lidem v poslední fázi jejich života zajistit důstojnou a adekvátní péči, kdykoliv o ni požádají,“ uvedla náměstkyně pro oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

Hospic je zdravotní a sociální služba, která nabízí pomoc těžce nemocným a umírajícím. Domácí hospic pak zajišťuje ošetřovatelskou a paliativní péči v domácím prostředí pacienta tak, aby mohl prožít poslední dny svého života doma, důstojně, v kruhu svých blízkých.

Seznam hospiců, působících v Královéhradeckém kraji

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Nebudeme čtyři roky sedět v koutě

6:14 Farský (STAN): Nebudeme čtyři roky sedět v koutě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k uplynulému týdnu.