Berdychová: Kraj nechá zpracovat projekt rekonstrukce stájí v Kostelci nad Orlicí

8. 10. 2020 21:24

Žáci Střední zemědělské školy a středního odborného učiliště v Kostelci nad Orlicí by za několik let mohli využívat nové odborné učebny a zázemí v objektu bývalých stájí v areálu školy.

Berdychová: Kraj nechá zpracovat projekt rekonstrukce stájí v Kostelci nad Orlicí
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

Ten by měl po rekonstrukci v hodnotě okolo 35 milionů korun bez daně opět sloužit potřebám praktické výuky zemědělských oborů.

Rada Královéhradeckého kraje schválila vypsání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace. Její předpokládaná hodnota činí 1,65 milionu korun bez DPH.

„Budova se nachází v areálu praktické výuky zemědělských oborů v Komenského ulici a je součástí památkově chráněné části města Kostelce nad Orlicí. Samotná budova z konce 19. století ale chráněna není. Stávající prostory jsou nevyhovující. Při rekonstrukci preferujeme technická řešení, která napomáhají udržitelnému hospodaření s vodou a budou energeticky úsporná,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku s tím, že projektová dokumentace se bude zpracovávat podle již existující architektonické studie.

V podkroví objektu by měly vzniknout čtyři nové praktické učebny a kabinet. V přízemí bude modernizované zázemí pro žáky, a to šatna a umývárny. Doplní je přístavba venkovní odborné učebny, recyklační skleník pro výuku moderního způsobu ekologického pěstování rostlin a nový seník. V přízemí zůstanou garáže drobné mechanizace a sklady. Zachován bude také sklep a celkový charakter původního objektu z roku 1896.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • náměstkyně hejtmana

„Škola rozšiřuje nabídku zemědělských oborů a vzhledem k jejich naplněnosti je nezbytné zajistit kvalitní zázemí pro praktickou výuku. K této a dalším investicím do školských objektů chceme využít evropské dotace. Na jejich čerpání ale musíme být připraveni, proto jsme se rozhodli zpracovat nové projekty a po vyhlášení dotačních výzev chceme být mezi prvními žadateli,“ doplňuje náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová.

Střední zemědělská škola a střední odborné učiliště chladírenské a klimatizační techniky v Kostelci nad Orlicí nyní nabízí přírodovědné obory zemědělec-farmář a agropodnikání a dále technické obory. V tomto školním roce navštěvuje školu 266 žáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Na mimořádné schůzi chceme projednat odškodňovací zákon, korespondenční volbu ze zahraničí a zjednodušení výměny průkazek ZTP

7:33 SPOLU: Na mimořádné schůzi chceme projednat odškodňovací zákon, korespondenční volbu ze zahraničí a zjednodušení výměny průkazek ZTP

ODS, KDU-ČSL, TOP 09 svolaly na čtvrtek mimořádnou schůzi Sněmovny, na které chtějí projednat odškod…