Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

28. 11. 2020 22:09

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví. Chce tak ocenit dobrovolníky, kteří pečují a udržují historické dědictví. Nominace je možné podat od 1. ledna 2021.

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

V Královéhradeckém kraji se nachází značný počet kulturních památek, které jsou evidovány jako státem chráněné historické statky, a mnohem větší počet historických staveb a uměleckých děl, které mají svůj místní význam.

„Toto historické dědictví je významným dokladem nejen umělecké úrovně našich předků, ale i významným cílem turistů z České republiky i zahraničí. Všem těmto objektům se pro jejich údržbu, opravu i propagaci historického dědictví kromě profesionálních pracovníků památkové péče věnuje velké množství fyzických osob, spolků, obcí, firem a podobně. Královéhradecký kraj chce tuto činnost ocenit a zejména je podpořit pro jejich další činnost a výchovu mladých generací k úctě a obnově historického dědictví,“ říká náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21328 lidí

Cena za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví v Královéhradeckém kraji, významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči v Královéhradeckém kraji bude udělována každoročně počínaje rokem 2021. Cena se skládá ze dvou kategorií, přičemž každou kategorii tvoří dvě podkategorie.

V první kategorii bude cena udělena za obnovu nemovité kulturní památky, případně stavby nacházející se na území památkové rezervace či památkové zóny v Královéhradeckém kraji. Tuto cenu kraj udělí v podkategoriích stavební obnova a restaurování.

Druhá kategorie ocení významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči na území Královéhradeckého kraje. Tato cena bude udělena v podkategoriích iniciativní přístup k záchraně a obnově konkrétního objektu nebo skupiny objektů a za dlouhodobou cílenou činnost popularizační, přednáškovou, publikační a podobně.

Nominaci na držitele ocenění může podat jakákoliv fyzická nebo právnická osoba v souladu s pravidly. Nominaci pro daný kalendářní rok je nutné podat od 1. ledna do 28. února na příslušných tiskopisech ZDE.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • náměstkyně hejtmana

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

22:08 Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

Minulý týden se SPD povedlo prosadit ve Sněmovně jedno ze zásadních programových témat, které omezuj…