Berdychová: Nechceme kasárna v Josefově přestavět pouze na centrální depozitář

23.01.2022 17:14 | Tisková zpráva

Vedení kraje a města Jaroměř plánují rekonstrukci bývalých kasáren v Josefově. Z vojenského objektu se stane depozitář krajských muzeí a galerií, ale kraj také chce, aby část budovy sloužila široké veřejnosti pro přednášky, workshopy či hudební vystoupení.

Berdychová: Nechceme kasárna v Josefově přestavět pouze na centrální depozitář
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Nechceme čtvercová kasárna přestavět pouze na centrální depozitář pro krajské příspěvkové organizace, ale naším záměrem je prostor otevřít široké veřejnosti. Pracujeme s plánem vytvořit zde prostory pro přednášky, výstavy či workshopy a nádvoří přestavět na místo odpočinku a relaxace. Jednáme s kulturními aktéry, odbornou veřejností a chceme do debaty zapojit i veřejnost,“ uvedla náměstkyně pro kulturu Martina Berdychová.

Z Národního plánu obnovy stát v září loňského roku vyčlenil na opravu brownfieldů v pevnostních městech v Jaroměři a Terezíně zhruba 1,4 miliardy korun. Podmínkou pro čerpání dotací je připravenost projektu v roce 2023 a dokončení rekonstrukce v roce 2025. Odhadované náklady na rekonstrukci čtvercových kasáren jsou 1,2 miliardy korun.

„V současné chvíli kraj jedná s městem Jaroměř o vyřešení majetkových vztahů a probíhají první nutné přípravné práce před rekonstrukcí, jako je zaměření objektu nebo stavebně historický průzkum. Na tyto přípravné práce naváže další příprava tak, aby v roce 2023 bylo vydané stavební povolení,“ doplnila Martina Berdychová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Migranti

Kde berete tu jistotu, že migranti, kteří nám budou přiděleni pro nás nebudou hrozbou, že to tu pak nebude třeba jako v Německu nebo ve Francii? Vždyť my si vůbec nebudeme moc vybrat, koho zde chceme

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Vyjednávání na účet daňových poplatníků

10:17 Balaštíková (ANO): Vyjednávání na účet daňových poplatníků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.