Berdychová: V Trutnově vzniká regionální Poradenské a vzdělávací centrum

27.08.2020 22:56

Královéhradecký kraj buduje v Trutnově regionální Poradenské a vzdělávací centrum při zdejší pedagogicko-psychologické poradně.

Berdychová: V Trutnově vzniká regionální Poradenské a vzdělávací centrum
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

To bude klientům poskytovat služby ve zrekonstruovaném objektu bývalého internátu České lesnické akademie. Projekt nového centra vyjde na 67 milionů korun s termínem ukončení stavebních prací zhruba za 18 měsíců.

„Naším cílem je, abychom měli na jednom místě poradenské a vzdělávací služby, které by v rámci celého školského systému mohla využívat široká škála klientů. Toto centrum bude nabízet služby dětem, žákům a studentům škol se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich zákonným zástupcům, ale i pedagogům pro co nejlepší začlenění žáků se speciálními potřebami ve vzdělávání,“ vysvětlila přínos centra náměstkyně hejtmana pro oblast školství Martina Berdychová.

„Rekonstrukci stávajícího objektu zajišťuje společnost Průmstav Náchod. Stavební práce zahrnují kompletní rekonstrukci všech podlaží, výměnu střešní krytiny a kompletní zateplení. Osobám se zdravotním postižením čí sníženou schopností pohybu bude ke komfortnímu pohybu po budově k dispozici výtah. Náklady na vybudování centra jsou 66,9 milionu korun, kdy většinu z nich pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky,“ uvedl radní pro oblast investic a majetku Václav Řehoř s tím, že veškeré práce by se měly stihnout za 18 měsíců.

V Královéhradeckém kraji nabízí své služby pět pracovišť pedagogicko-psychologické poradny, které se nachází v každém okresním městě. Zároveň je zde bohatá síť speciálně pedagogických center, které poskytují služby pro klienty s mentálním, tělesným, zrakovým i sluchovým postižením, autismem a vadami řeči.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • náměstkyně hejtmana

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Pokud je lobbista v čele české vlády, pak to je vlastizrada

12:09 Okamura (SPD): Pokud je lobbista v čele české vlády, pak to je vlastizrada

Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 30. listopadu 2022 k návrhu zákona o státním rozpočtu České…