Berdychová: Ve Vrchlabí vznikne nové strojírenské centrum i pro lanovkáře

22.11.2019 7:32

Královéhradecký kraj podpoří rozvoj odborného vzdělávání ve vrchlabském regionu vybudováním nového strojírenského centra.

Berdychová: Ve Vrchlabí vznikne nové strojírenské centrum i pro lanovkáře
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

Pracoviště novopacké Střední školy strojírenské a elektrotechnické získá ve Vrchlabí novou přístavbu a stávající budovy školy projdou celkovou modernizací. Předpokládané investice jsou ve výši 41 milionů korun s předběžným termínem dokončení v roce 2022.

„Naším záměrem je vybudování nového strojírenského středisko za úzké spolupráce kraje, naší školy a města Vrchlabí. V současných nevyhovujících prostorách vznikne nové zázemí pro žáky a učitele a rozšíří se stávající areál školy, který je v majetku kraje. Zlepšíme praktickou výuku učňů v oborech automechanik, autoklempíř a mechanik lanovkář, který je v tomto horském regionu žádaný a v rámci České republiky jedinečný,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

V současné době je hotová komplexní studie a kraj se chystá v co nejkratší době zakázku vysoutěžit. „Rádi bychom tento projekt nové přístavby včetně rekonstrukce zahájili už v příštím roce,“ doplňuje náměstkyně Berdychová.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • náměstkyně hejtmana

„Předpokládané náklady jsou ve výši 41 milionů korun včetně DPH. Ve stávajícím objektu například vyměníme veškeré instalace, zrevidujeme rozvod plynovodu, vyměníme podlahy a celou budovu zateplíme. Pořídíme i novou střešní krytinu. Objekt propojíme spojovací chodbou s novou přístavbou. Ta bude dvoupodlažní s plochou střechou a vzniknou zde čtyři nové dílny s navazujícím zázemím, jako jsou šatny, toalety, úklidová místnost, kancelář. V areálu plánujeme parkoviště pro osobní automobily a garáž pro školní mikrobus a cvičnou rolbu,“ popisuje projekt radní Václav Řehoř odpovědný za krajský majetek a investice.

Nové strojírenské centrum vznikne za spolupráce Královéhradeckého kraje, město Vrchlabí a Střední školy strojírenské a elektrotechnické Nová Paka. Tato škola vznikla splynutím novopacké střední integrované školy s vrchlabskou odbornou školou a odborným učilištěm.

„Velmi vítám a podporuji tuto plánovanou investici Královéhradeckého kraje. Pro další rozvoj odborného technického vzdělávání na Vrchlabsku je klíčová. Tradičně tu působí řada významných a prosperujících strojírenských podniků. Dávají perspektivní zaměstnání mnoha zdejším lidem a rodinám. K udržování a posilování tohoto stavu je možnost získání moderního středního technického vzdělání přímo ve Vrchlabí zásadní. Naše město se tomu snaží vycházet maximálně vstříc a se střední školou úzce spolupracuje. Děti u nás mají možnost prohlubovat vztah k technice už v osvědčených a úspěšných kroužcích v rámci základních škol, Domu dětí a mládeže i dokonce již v takto vybavené mateřské škole,“ říká starosta města Vrchlabí a krajský zastupitel Jan Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Hrozí nám energetická chudoba?

9:45 Kobza (SPD): Hrozí nám energetická chudoba?

Stejně jako v roce 2013, tak i dnes se u nás stává důležitým politickým tématem zajištění dostatečný…