Berg (Zelení): Bez řešení zásadních ekologických problémů se životní podmínky budou zhoršovat

15.11.2019 10:48 | Zprávy
autor: PV

Úspěch v Evropě! Michal Berg byl zvolen členem předsednictva European Green Party.

Berg (Zelení): Bez řešení zásadních ekologických problémů se životní podmínky budou zhoršovat
Foto: zeleni.cz
Popisek: Michal Berg

Člen českých Zelených Michal Berg byl zvolen členem předsednictva European Green Party na jejím 30. kongresu  ve finském Tampere. Je jediným Čechem ve vedení některé z evropských politických stran.

„V době klimatické krize získávají Evropští zelení stále více na důležitosti. Po volbách do europarlamentu jsme čtvrtou nejsilnější skupinou, stále častěji máme zastoupení i ve vládách jednotlivých zemí nebo vedení velkých evropských měst. Je ale jasné, že se jedná o úspěchy zejména v západní a severní Evropě. Pro nejbližší roky tak bude jasnou prioritou zvýšit politickou sílu Zelených ve střední a východní Evropě, včetně Česka,“ uvedl po svém zvolení Michal Berg.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Chci veřejně ocenit člena SPD za cestu na Ukrajinu

22:31 Hejtman Půta: Chci veřejně ocenit člena SPD za cestu na Ukrajinu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované cestě ministra Macinky na Ukrajinu.